Riešės gimnazija teikė paraišką dalyvauti „Erasmus+“ projekte ir gavo finansavimą. „Erasmus+“ yra Europos Sąjungos finansuojama programa, skirta švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto rėmimui.
Mūsų mokykla teikė paraišką ir gavo finansavimą vykdyti šios programos KA229 tarptautinį projektą, kuris yra skirtas bendrojo ugdymo mokyklų mainų partnerystei.
Projekto trukmė  - 2 metai: startuoja 2019-09-01, baigiasi 2021-08-31.
Projekto „Sveikame kūne – sveika siela“ pagrindinis tikslas – sveikos gyvensenos skatinimas, dalijimasis gerąja patirtimi.
Projekto dalyvės - šešios šalys: Čekija, Suomija, Kroatija, Vokietija, Slovėnija ir Lietuva.
Pirmasis šalių susitikimas vyko projekto koordinatorės – Čekijos -  mieste, Hodonine, spalio 6-12 dienomis.
Į pirmąjį susitikimą vyko dvi anglų kalbos mokytojos ir keturios moksleivės (trys septintokės ir viena aštuntokė. Prieš vykstant į susitikimą visa mokyklos „Erasmus+“ grupė ir mokytojos intensyviai ruošėsi veikloms: vykdė apklausą, rinko medžiagą Lietuvos, Vilniaus ir savo mokyklos pristatymams, kūrė projekto logotipą, repetavo šokį.

Čekijoje pirmosios dienos rytą prie mokyklos durų visus svečius pasitiko tautiniais rūbais apsirengę čekai su duona ir druska. Projekto dalyvius pasveikino mokyklos choras, vėliau vyko trumpa ekskursija po mokyklos erdves, o po jos sekė aktyvūs žaidimai, skirti susipažinimui. Po pietų moksleiviai demonstruodami skaidres pristatė savo šalis, miestus ir mokyklas. Dieną vainikavo ramus plaukimas Moravos upe, moksleiviai ir mokytojai bendravo su savo naujaisiais draugais.
Antroji diena prasidėjo projekto logotipo rinkimais, po kurių sekė muzikinės dirbtuvės. Moksleiviai buvo suskirstyti į keturias grupes ir repetavo atskiras kūrinio dalis, vėliau kartu su mokytojais aktų salėje atliko dainą iš miuziklo „Liūtas Karalius“. Sunkus darbas davė puikių vaisių- rezultatu buvome sužavėti. Antroje dienos pusėje vyko apklausos rezultatų pristatymas.
Trečiąją išvykos dieną moksleiviai grupėse vykdė keturis skirtingus laboratorinius tyrimus, jų mokytojais buvo Hodonino gimnazijos 12-tokai, puikiai kalbantys angliškai. Vakare „Erasmus+“ vakaronėje buvo demonstruojami šokiai, taip pat dalyviai mokė vieni kitus įvairių šokių. Vakarėlis baigėsi diskoteka.
Ketvirtąją dieną  buvo suorganizuota puiki edukacinė išvyka į UNESCO saugomą neogotikinę pilį ir jos parką.
Penktąją dieną keliavome apie 10  km pėsčiomis kalvotomis Palavos apylinkėmis, gėrėdamiesi nuostabiais vaizdais, džiaugdamiesi buvimu kartu ir nepaprastu čekų svetingumu, vaišingumu ir organizuotumu.

 

2020 - aisiais metais minėsime Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 145-ąsias gimimo metines.
Siekiant prasmingai paminėti šią datą, turiningai suplanuoti ugdymo(-si) turinį bei pasiūlyti pradinio ir pagrindinio ugdymo pakopų  meninių disciplinų pedagogams pamokų turinio apie M. K.Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos kelią veiklas, Riešės gimnazijoje buvo organizuota mokytojų konferencija. Konferencijos metu patirtimi dalijosi Riešės ir Eitminiškių gimnazijų, Vilniaus Maironio progimnazijos, Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ pedagogai, kurie savo pranešimuose pateikė sėkmės istorijas, supažindinant mokinius su M. K. Čiurlioniu.
Konferencijos lektorius Rokas Zubovas -  pianistas, Čiurlionio namų-muziejaus direktorius ir M. K. Čiurlionio proanūkis - pristatė pirmojo Nacionalinio kultūros kelių programos projekto „Čiurlionio kelias“ vykdomas veiklas ir supažindino su projekto perspektyvomis iki 2025 metų, kuomet minėsime iškilaus Lietuvos menininko 150-ąsias gimimo metines.
Konferencijos metu buvo eksponuojami mokinių dailės darbai, atlikta literatūrinė-choreografinė kompozicija, skambėjo mokinių atliekami fortepijoniniai ir vokaliniai M. K. Čiurlionio kūriniai. Renginį vainikavo pianisto Roko Zubovo atliekami M. K.Čiurlionio fortepijoniniai opusai.

Rugsėjo 23 - 30 d. vyko Europos sporto savaitės projektas "Be active - judėk šokio ritmu". Šį projektą vykdo Lietuvos asociacijos "Gimnastika visiems" ir "Būk aktyvus". Šiais metais projektas pasiekė rekordą - dalyvavo 12000 dalyvių. Rugsėjo 26 d. mūsų gimnazijai šiame projekte atstovavo 100 ketvirtokų. Visi dalyviai šoko bendrą šokį.

2019 m. rugsėjo 24 d. edukacinės rinkos lyderio Kalba.lt studijų užsienyje vadybininkas Lukas Vaičiulis IVa ir IVb gimnazijos klasių mokiniams pasakojo apie studijas užsienio šalyse, akcentuodamas švietimo sistemų skirtumus atskirose šalyse, taip pat pristatė reikalavimus stojant į užsienio šalių aukštąsias mokyklas, aiškino galimybė paimti paskolą mokslams bei grąžinimo sąlygas. Lektorius atsakė į visus  mokinių klausimus.

2019 m. rugsėjo 21 d. gimnazijos jaunųjų šaulių grupė kartu su kitų mokyklų jaunaisiais šauliais vyko į ekskursiją "Dzūkija 2019". Aplankėme Eišio piliakalnį, Ūlos akį, Raigardo slėnį, šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią, Merkinės kryžių kalnelį ir krašto muziejų, Karių reabilitacijos centrą Druskininkuose, A. Česulionio skulptūrų parką, Latežerių partizanų žūties vietą ir partizanų bunkerį.

2019 m. rugsėjo 19 d. Riešės gimnazijos ir Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus mokiniai dalyvavo projekte „Pozityvių pokyčių Olimpiada“ finansuojamame iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų (projekto kodas 08.4.2-ESFA-K-629-02-0029). Projekto tikslas – skatinti vaikų ir paauglių aktyvų dalyvavimą sveikatingumo veiklose, formuoti sveikos gyvensenos įpročius. Dėkojame projekto vykdytojams.

2019 m. rugsėjo 2 d. Riešės gimnazijoje ir gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriuje buvo suorganizuota būrelių mugė. Dalinamės smagiomis mugės akimirkomis.

Futbolo būrelis "Ataka"

Futbolo būrelis "Fortūna"

Keramikos studija

"Robotikos" mokykla

Studija "Muzikinė dėžutė"

Šokių akademija

2019-2020 mokslo metų pradžios šventė sukvietė į gimnaziją didžiulį būrį ugdytinių ir mokinių. Sveikiname visus Riešės gimnazijos, Bukiškio progimnazijos ir Avižienių ikimokyklinio ugdymo skyriaus mokinius ir ugdytinius Mokslo ir žinių dienos proga. Sėkmingų, kūrybingų, džiugių, prasmingų Naujų mokslo metų!

2019 m. liepos 15 d. gimnazijoje vyko Brandos atestatų įteikimo šventė. Abiturientams sveikinimo žodžius tarė gimnazijos direktorė Lina Miliuvienė, pavaduotoja ugdymui Irina Gaidamovič, gimnazijos klasių ugdymą organizuojančio skyriaus vedėja  Inga Saplinskienė. Dvyliktokus sveikino klasių auklėtojai Tomas Jakubickis ir Dalia Dabulskienė. Padėkos žodį mokytojams, tėveliams  tarė IV-os gimnazijos klasės  mokiniai. Sėkmės Jums Jūsų kelyje, abiturientai!

 

 

2019 m. birželio 17-19 dienomis IIa klasės mokiniai, jaunieji paramedikai- Ugnė Remeikaitė, Livija Muraškaitė, Erikas Tarvydas ir Deividas Zakševski, Jonavos rajone esančioje sodyboje varžėsi Maltos ordino pagalbos tarnybos varžybose. Mokiniai dar tik vienerius metus yra mokomi skubios pagalbos specialisto Mindaugo Kliuko, tačiau iš dešimties stiprių komandų, tik vieno taško persvara atsiliko nuo komandos užėmusios trečią vietą, ir varžybose liko ketvirti. Mūsų gimnazistai, Vaidoto mechanizuoto pėstininkų bataliono rengiamoje kliūčių ruožo rungtyje, dirbdami komandoje parodė savo vikrumą  ir pralenkę visus devynis varžovus, užėmė pirmąją vietą. Mokiniai visas tris dienas atliko paskirtas užduotis ir net naktį varžėsi vykdydami gelbėjimo operacijas. Šios trys dienos buvo labai produktyvios. Mes galime jaustis saugiau, žinodami, kad mūsų gimnazijoje yra žmonių, kurie gali suteikti skubią pagalbą.
 
Stovyklos akimirkos – nuotraukose ir vaizdo klipe.
Maltos ordino pagalbos tarnybos organizuota jaunųjų mokyklos paramedikų stovykla - https://www.youtube.com/watch?v=umJInV01q4s&feature=youtu.be

IIa kl. mokinė Livija Muraškaitė