„Viena iš dviejų: arba knyga išliks kaip skaitymo priemonė, arba atsiras koks nors daiktas, panašus į tai, kas knyga buvo visada, net prieš spaudos išradimą. Knyga kaip objektas nei funkcijų, nei struktūros atžvilgiu nekito daugiau kaip penkis šimtus metų. Knyga – kaip šaukštas, kūjis, ratas arba káltas. Kartą išrasti, jie nebegali būti patobulinti. Negalima pagaminti šaukšto, kuris būtų geresnis už šaukštą. Knyga įrodė savo pranašumus, ir neaišku, kaip būtų įmanoma padaryti ką nors geresnio už ją, išlaikant tas pačias funkcijas. Galbūt keisis sudedamosios jos dalys, gal lapus gaminsime ne iš popieriaus. Bet ji liks tuo, kuo yra.“
(Umberto Eco „Nesitikėkite atsikratyti knygų“)

Skaitytojų klubas 2017 m. spalio 18 dieną, 17.00 val., kviečia į Vakarą su knyga, kuriame pristatysime knygas apie savo hobį, įvairius pomėgius. Kviečiame mokinius, tėvelius, mokytojus ateiti į Vakarą, pasidalinti įspūdžiais apie perskaitytas knygas, bendrauti prie arbatos puodelio (nepamirškite atsinešti mėgstamiausią puodelį). Laukiame visų jaukiame rudens Skaitytojų klubo vakare.

2017 m. balandžio 19-tą dieną įvyko ketvirtasis Skaitytojų klubo vakaras. Pasiskirstę komandomis žinias pasitikrinome įdomiame protų mūšyje, kuriame sužinojome daug stebinančių dalykų apie garsius rašytojus: kad amerikiečių rašytojas Edgaras Alanas Po matematikos ir kūno kultūros pamokas mokėsi kapinėse, todėl visą gyvenimą bijojo tamsos; kurio žymaus anglų rašytojo yra net 83 pavardės rašymo variantai (Viljamo Šekspyro); kad knyga yra patvaresnė už išmaniąsias technologijas; kuris personažas buvo „numarintas“ ir dėl populiarumo vėl „prikeltas“ (Šeriokas Holmsas) ir pan., dėliojome rašytojų ir žodžių dėliones. Proto mūšio konkursą laimėjo 7b klasės mokinės Meda, Miglė, Liepa, Augustina. Taip pat aptarėme skaitytas lietuvių autorių knygas: įdomi Mantvydo Leknicko knyga „365 priežastys mylėti“: neįprastas knygos formatas, trumpi, patrauklūs ir melodingi poezijos kūriniai apie gyvenimo patirtis yra iliustruojami lietuvių autorių fotografijomis. Knyga, akcentuojanti gyvenimo džiaugsmą ir mokanti mylėti gyvenimą.

„Aš nenusiperku draugų -
Ir neparduodu“ (Juozas Erlickas)

2017 m. vasario 8 dieną vyko Skaitytojų klubo renginys „Vakaras su knyga“, skirtas draugystei, klubo nariai pakvietė draugus susitikti šiame vakare. Jame aptarėme skaitytas knygas, susipažinome su naujais klubo nariais: gimnazijos direktorė Lina Miliuvienė ir skyriaus vedėja Irina Gaidamovič papasakojo apie patirtą skaitymo malonumą, pristatė perskaitytas knygas. Diskutavome, kas gali tapti draugu, ar reikia dėl draugo pasikeisti, ar galima draugui viską atleisti ir pan. Nusprendėme, kad draugu gali tapti bet kas ir bet kada: gyvūnas, mitinės būtybės, tėčiai, mamos, seneliai, netgi priešai. Iš tiesų susidraugaujame įvairiomis keisčiausiomis aplinkybėmis, juk susitikimo vietos pakeisti neįmanoma. Svarbiausia, kad geriausiu draugu gali tapti ir knyga, nes ji gali paguosti, pamokyti, su knyga nesijauti vienišas. Ne veltui apie draugystę yra daug vaizdingų posakių: sielos draugas, perėjom ugnį ir vandenį, draugas iki mirties, kraujo broliai. Taigi draugystė teikia gyvenimui prasmę, džiaugsmą, nėra stipresnės jėgos už tikrą draugystę. Draugystę galime pavadinti dar vienu pasaulio stebuklu: jos nenusipirksi, kartais jai paaiškinti pritrūksta žodžių, draugai dėl mūsų dažnai padaro daug neįtikėtinų dalykų.

Kitas Skaitytojų klubo „Vakaras su knyga“ vyks kovo pabaigoje, tema – šiuolaikinių lietuvių autorių kūryba. Labai laukiame visų!

Skaitytojų klubas

Poezija nėra vien jausmai. Tai kalba, kuri sukelia jausmus. (italų rašytojas Umberto Eco)

Gruodžio 14 dieną, 17.00 val., organizuojamas Skaitytojų klubo „Vakaras su knyga“. Gruodžio mėnesį skaitėme Salomėjos Nėries ir kitų autorių (pasirinktinai) poeziją. Kviečiame prie arbatos puodelio jaukiai susėsti ir pasidalinti įspūdžiais, skaityti ir aptarti mėgstamiausius eilėraščius. Taip pat atsineškite kitas perskaitytas knygas, kurias norėtumėte rekomenduoti.

Nepamirškite pasiimti mėgstamiausio puodelio. Labai laukiame visų!

Skaitytojų klubas