2018 m. gruodžio 11 dieną bibliotekoje  1b klasės mokiniams  buvo skaitomos B. Ferrero  knygos „Kalėdų istorijos“ ištraukos. Susitikimo metu buvo kalbama apie kalėdinio laikotarpio paslaptį, dalijamasi geromis emocijomis, stengiantis atskleisti mokiniams gėrio grožį.

„Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti  laukiamiausių knygų šalies bibliotekoms ir prisidėti prie skaitytojų svajonių išsipildymo. Akcija vyks bibliotekoje nuo lapkričio 27 d. iki gruodžio 19 dienos.

Laukiamų knygų sąrašas

Už šiltų namų langų bauginantis šaltis ir žmonės, susigūžę nuo vėjo ir darganos. Ar visada skubėdami atkreipiame dėmesį į baikščiai prie namo kampo prisiglaudusį šunį arba bandantį užšokti ant šiukšlių konteinerio sulysusį mažą kačiuką? O juk gyvūnai taip pat moka svajoti - apie gerą šeimininką ir skanų maistą, jiems taip saugu šiltuose ir jaukiuose namuose.
Nuo 2018-11-23 iki 2018-12-18 gimnazijos biblioteka skelbia paramos beglobiams gyvūnams akciją „Gyvūnų Kalėdos“. Bibliotekoje veiks paramos gyvūnams surinkimo punktas.

•    Kokybiški konservai mažiesiems kačiukams ir šuniukams;
•    Kokybiškas sausas maistas šunims ir katėms;
•    Kačių kraikas;
•    Vienkartinės ir daugkartinės guminės pirštinės;
•    Šiukšlių maišai ir kitos švaros prekės (paprastos ir vandenį sugeriančios šluotos, semtuvėliai, skudurėliai);
•    Popieriniai rankšluosčiai;
•    Valymo priemonės (buitinė chemija) – švarai palaikyti;
•    Pavadėliai šunims (gali būti panaudoti);
•    Antkakliai šunims ir katėms (gali būti panaudoti);
•    Paklotėliai, gultai gyvūnams (gali būti panaudoti);
•    Pinti krepšiai arba paraloniniai namukai, kuriuose galėtų jaukiai miegoti katės (gali būti panaudoti);
•    Kraiko dėžutės bei semtuvėliai katėms;
•    Draskymo stulpai, draskyklės, draskomosios lentelės;
•    Indeliai maistui;
•    Žaislai katėms ir šunims, kačių laipynės.

2018 m. lapkričio 14 dieną per trečią pamoką bibliotekoje 4 d klasės mokiniams buvo skaitomos K. Binkio poemų ištraukos. Mokiniai taip pat buvo supažindinti su poeto biografija, kūryba bei jiems pristatytos bibliotekoje esančios šio rašytojo knygos.

Vykdant projektą „Bibliotekos duris atvėrus“ 2018 m. spalio 24 dieną bibliotekoje vyko pamokėlė „Mes jau mokame skaityti“, kurios metu  1b klasės mokiniai kartu su bibliotekos darbuotojomis aptarė savo pirmąsias perskaitytas knygas, diskutavo, jog knygose vaizduojamos gyvenimo situacijos – pamokančios, o aprašomi jų sprendimo būdai yra daug įdomesni, lavinantys vaizduotę.

Kaip ir kasmet mokslo metus Riešės gimnazijos biblioteka pradėjo akcija „Atverkime duris į knygos ir žinių pasaulį“. Jos metu Riešės gimnazijos ir Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus pirmokai supažindinami su bibliotekos fondais bei tvarkos taisyklėmis, mokomi prižiūrėti ir tausoti vadovėlius bei grožinę literatūrą.

2018 m. balandžio 23 dieną, Pasaulinę knygos dieną, bibliotekos darbuotojos kvietė gimnazijos ir jos skyrių mokinius ir mokytojus skaityti tai, kas mums patinka, kas mus įkvepia ir skaitydami mes  tuo metu net nepastebime, kas vyksta aplinkui mus. Mokytojos 2c, 3c, 3b, 4b, 6a, 6b, 8b ir Bukiškio progimnazijos 5 klasėse vedė lietuvių kalbos ir literatūros pamokas, kurių metu mokiniai ir mokytojai tiesiog skaitė knygas panirdami į dvasinius išgyvenimus.

2018 m. balandžio 17 dieną bibliotekos darbuotojos kartu su 4b klasės mokiniais gimnazijos bibliotekoje dalinosi pasakojimais apie įdomiausias šiais mokslo metais skaitytas knygas. Labiausiai patikusią knygą mokiniai iliustravo.

2018 kovo 15 dieną gimnazijos bibliotekoje 1e klasės mokiniams buvo skaitomi M. Vainilaičio eilėraščių rinkiniai. Pamokos metu mokiniai atliko kūrybinius darbelius, kuriuos galima pamatyti parodėlėje gimnazijos bibliotekoje.

Siekiant lavinti mokinių skaitymo įgūdžius 2018 m. vasario 15 dieną 1 a klasėje bibliotekos vedėja mokiniams skaitė Šarlio Pero pasakas, aptarė pasakų skleidžiamą gėrį.  Knyga mažuosius klausytojus  įkvepia dalintis gerumu!