2019 m gruodžio 2 dieną Riešės gimnazijos bibliotekos darbuotojos lankėsi  Bukiškio progimnazijos skyriuje pas mažuosius priešmokyklinukus vedinos jau Kalėdinės nuotaikos. Neatsitiktinai šiai „Popietei su knyga“ buvo pasirinkti italų rašytojo Bruno Ferrero Kalėdiniai kūrinėliai apie šią  šventę ir svarbius dalykus: šeimą, rūpestį kitu, tarpusavio santykius ir tai, ko iš tiesų niekas iš mūsų negali atimti...

Lapkričio 27 d. 1 D klasės mokiniams pirmoji pamoka vyko neįprastai: bibliotekos darbuotojos Eglė ir Monika tamsoje skaitė Just. Marcinkevičiaus eiliuotas pasakas Grybų karas  ir Greitoji pagalba. Kad geriau įsivaizduotų skaitomų pasakų veikėjus, vaizdus, pirmokų buvo prašoma užsimerkti ir mintyse kurti girdimą „filmuką“. Vėliau mokiniai pasidalino savo įspūdžiais.

Lapkričio 12 – 13 dienomis Bukiškio skyriaus  ir Riešės gimnazijos antros klasės mokiniai buvo pakviesti į Šiaurės šalių literatūros savaitės ( lapkričio 11 – 17 d.) skaitymus, kuriuos organizavo bibliotekos darbuotojos. Iš pradžių mokiniai buvo supažindinti su A. Lindgren biografija ir kūryba, o po skaidrių demonstravimo sekė  III b kl. gimnazistų paruoštas smagus mini spektaklis „Pepė eina į mokyklą“. Mažieji žiūrovai girdėjo ir matė vieną epizodą iš Pepės gyvenimo,  o vėliau galėjo užduoti klausimų, įvertinti veikėjų elgesį, pabendrauti su jais : Tomiu (Domantu) ,  Anika (Monika), mokytoja (Gabriele) ir , be abejo - daugiausiai simpatijų sulaukusia  Pepe (Inga).
Dėkojame savo dalį pamokų paaukojusiems ir kūrybiškai pažvelgusiems į „skaitymą“ gimnazistams!

2019-11-08 gimnazijos bibliotekoje vyko edukacinė – kūrybinė pamoka „Yra šalis, kur upės teka“.  Jos metu buvo rodomos skaidrės su Lietuvos etnografiniais regionais, aptariamos regionų ypatybės ir tautinio kostiumo ypatumai. Buvo klausomasi garso įrašų, kad vaikai galėtų labiau susipažinti ir realiai išgirsti tarmių/patarmių. Po vaizdinės ir garsinės medžiagos aptarimo, vaikai atliko kūrybines užduotis.

2019-09-30 ir 2019-10-03 gimnazijos biblioteka vykdė akciją „Atverkime duris į knygos ir žinių pasaulį“. Jos metu Riešės  gimnazijos ir Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus  pirmokai buvo pakviesti apžiūrėti bibliotekos patalpas,  supažindinti su bibliotekos fondų naudojimosi ir elgesio taisyklėmis,  mokomi prižiūrėti bei tausoti vadovėlius.  Akcijos metu buvo kalbama apie knygų skaitymo svarbą ir reikšmę.

2019 m. gegužės 10-17 dienomis bibliotekos lankytojai rinko metų knygą. Knyga nugalėtoja skelbiama bibliotekos stende – tai Jurgos Vilės Romanas „Sibiro haiku“. Džiugu, kad vaikai skaito tai, kas svarbu mums visiems – apie mūsų, lietuvių, istoriją.

2019 m. gegužės 7 dieną, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną,  Lietuvos kūrėjai, leidėjai, bibliotekininkai, spaustuvininkai ir knygynų darbuotojai kvietė į skaitymo šventę „Lietuva skaito!“. Todėl Riešės gimnazijos ir Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus mokytojai ir mokiniai skaitė tai, kas jiems patinka. Juk skaitymas supažindina su mus supančia aplinka, moko ją suprasti, padeda lavinti kalbą ir žodyną, lavina mąstymą, turtina  vaizduotę.

Kaip ir kasmet, balandžio mėnesį Lietuvos bibliotekininkų draugija skelbė 19-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę „Ateik-sužinok ir išmok“. Balandžio 30 ir gegužės 2 bei 3 dienomis 5-8 klasių mokiniai dalyvavo konkurse „Šauniausias bibliotekininkas“ ir noriai talkino bibliotekoje.

2019 m. balandžio 10 d. gimnazijos bibliotekoje 4d klasės mokiniai buvo supažindinti su J. Biliūno biografija bei kūryba.