Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas.

Devintąjį kartą vyksiantis nacionalinis projektas vienai rugpjūčio savaitei, nuo 21 iki 25 d. suburs veiklius ir iniciatyvius šalies bei užsienio lietuvių mokyklų jaunuolius, kurie nestokoja ryžto tapti ateities lyderiais.

„Kiekvienos valstybės raktas į sėkmę yra auganti karta. Jaunimo požiūris, indėlis, iniciatyvos nulems, kokia bus Lietuvos ateitis. Tęsdami šį projektą norime ne tik suteikti galimybę jaunuoliams iš arti pamatyti Vyriausybės darbą, bet ir išklausyti juos, sužinoti, kaip ir kokią valstybę jie nori kurti. Šių metų projekto tema susijusi su jaunimo emigracija. Suprantame, kad jauniems žmonėms yra smalsu išbandyti save ir plačiajame pasaulyje. Svarbiausia, kad jie žinotų, jog savo šalyje yra visada laukiami ir reikalingi“, – teigė Premjeras Saulius Skvernelis.

Tema „Išvykstu, kad sugrįžčiau“ įvardytame projekte moksleivių lauks įspūdžių kupini vizitai Vyriausybės kanceliarijoje, ministerijose ir kitose šalies institucijose. Aktualiais valstybės klausimais jie diskutuos su Premjeru ir ministrais, stebės Vyriausybės posėdžius, dalyvaus įvairiuose susitikimuose, kuriuose su įvairių sričių specialistais dalinsis idėjomis, kaip spręsti opias visuomenės problemas. O svarbiausia, moksleiviai atras naujų draugų, su kuriais galės kartu kopti į ateities pasiekimų olimpą. 

„Šis projektas, visų pirma, atnešė gausų būrį aktyvių, išmanių ir be galo protingų žmonių. Jis mane įkvėpė išvykti svetur pasisemti patirties ir grįžti čia kurti toliau. „Moksleiviai į Vyriausybę“ yra nepakartojama patirtis, kurią galima turėti tik vieną sykį gyvenime“, – sako 2010 metų dalyvė Ieva Nagytė.

Kaip ir kasmet, dalyvius atrinks speciali komisija, susidedanti iš Ministro Pirmininko komandos, Vyriausybės kanceliarijos, ministerijų bei moksleivius jungiančių organizacijų atstovų. Šiais metais į komisiją pakviesta ir garsi šalies lengvaatletė, Europos čempionė Airinė Palšytė.

Organizatoriai taip pat skelbia dar vieną naujovę – tiesioginį kelialapį į projektą dalyvaujant vaizdo įrašų konkurse. Apie visa tai ir daugiau galima sužinoti portale „Mano vyriausybė“ ir Facebook paskyroje.

Registracija į projektą vyksta iki liepos 26 d. užpildant anketą ar atsiunčiant vaizdo įrašą.

Registracijos anketa pateikiama interneto svetainėje: http://epilietis.lrv.lt/lt/apsilankyk/moksleiviai-i-vyriausybe

Svarbiausią informaciją apie projektą rasite šioje atmintinėje: http://epilietis.lrv.lt/uploads/epilietis/documents/files/MIV%20atmintine-2017.pdf

Taip pat galima mus rasti ir Facebooke: https://www.facebook.com/MoksleiviaiIVyriausybe/

2016 – 2017 m. m. Riešės gimnazijos mokiniai dalyvauja Lietuvos mastu vykdomame projekto „Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės“ įgyvendinime. Gimnazijos bibliotekoje yra parengtas informacinis stendas skirtas mokiniams, kolegoms ir svečiams apie Europos Sąjungą ir jos institucijas.

„Draugystė – lyg upė, kuri įveikia uolas, prisitaiko prie slėnių ir kalnų, kartais tampa ežeru, kuris užpildo žemumas, kad vėl galėtų tęsti savo kelią“ (Paulo Coehlo)

2017 m. vasario 8 dieną, 17.00 val., organizuojamas Skaitytojų klubo „Vakaras su knyga“. Vakaro tema – draugystė. Nepamirškite pasikviesti draugo, pasiimti mėgstamiausio puodelio, perskaitytos (neperskaitytos) knygos ir trečiadienį ateiti į 3.30 kabinetą, nes mes jaukiai praleisime laiką. Laukiame visų!

                    Skaitytojų klubas

Riešės gimnazijos mokiniai dalyvavo  MARCH projekto gerųjų patirčių išbandyme. Buvo pasirinkta tema "IT naudojimas mokantis veikiant gamtamoksliniame ugdyme". Projekto metu
mokiniai turėjo galimybę pamatyti ir susipažinti su saulės jėgainių tipais, jų veikimo principais. Mokiniai bendravo su UAB "Arginta" atstovais, respondentais. Dirbdami grupėje rinko ir apdorojo informaciją, kurią pristato gimnazijos mokiniams. Projekto metu įgytus gebėjimus ir žinias mokiniai panaudos tolimesniame realiame gyvenime.

Pristatymas

Lietuvių kalbos instituto jaunieji mokslininkai parengė žaismingą skaitmeninę lietuvių kalbos mokymosi priemonę pradinukams „Kalba mane augina”. Nauja, pirmą kartą elektroninei erdvei parengta sisteminė mokymo priemonė iš kitų kalbai mokytis skirtų mokymo priemonių išsiskiria patrauklia forma pateiktomis užduotimis, mokiniui aktualiu mokymosi turiniu. Taisyklingos lietuvių kalbos vartojimo, klausymo, sakytino teksto supratimo gebėjimams ugdyti pateiktos įgarsintos užduotys MP3 formatu. Elektroninį leidinį galima atsiųsti iš Švietimo aprūpinimo centro internetinio puslapio: Kalba mane augina.

Lietuvos moksleivių sąjunga bendradarbiaudama su Nacionaliniu egzaminų centru (NEC) ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) parengė atmintinę abiturientams.http://issuu.com/lietuvosmoksleiviusajunga/docs/abituriento_atmintin__._visk____k__

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas parengė elektroninę lietuvių kalbos ir literatūros chrestomatiją 12 klasei. Ji apima visus į 12 klasės atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros vidurinio ugdymo programą įtrauktus lietuvių ir visuotinės literatūros kūrinius, kontekstą, straipsnius, pristatančius autorius nuo XX a. vidurio katastrofų literatūros (S. Nėries „Prie didelio kelio“) iki Nepriklausomybės laikų (M. Ivaškevičius, S. Parulskis ir kiti). Tai mokymo priemonė, skirta mokiniams dirbti tiek klasėje, tiek savarankiškai namuose. Kaip ir elektroninėje chrestomatijoje 11 klasei, joje bus galima rasti epochų apžvalgas, epochas reprezentuojančių asmenybių pristatymą, autorių biografijas, kūrinius ar jų ištraukas, terminų žodynėlį ir Laiko juostą.

Elektroninė chrestomatija parengta TXT, PDF, EPUB formatais, kad ją būtų galima skaityti stacionariuose kompiuteriuose ir įvairiuose mobiliuosiuose įrenginiuose.

Tikimės, kad elektroninė lietuvių kalbos ir literatūros chrestomatija 11–12 klasėms bus įdomi ir naudinga mokymo priemonė ne tik Lietuvos mokiniams, bet ir užsienyje gyvenantiems lietuviams, emigrantų vaikams, kurie neturi galimybių tiesiogiai mokytis lietuvių kalbos.

Chrestomatiją galima parsisiųsti nemokamai iš Ugdymo plėtotės centro interneto svetainės 

http://www.upc.smm.lt/naujienos/chrestomatija/, užpildžius formos laukelius.

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto (LLTI) mokslininkai parengė elektroninę literatūros chrestomatiją 11 klasei. Ji apima visus į atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros vidurinio ugdymo programą įtrauktus lietuvių literatūros ir visuotinės literatūros kūrinius, kontekstą, straipsnius, pristatančius kultūros epochas bei autorius nuo XVI iki XX a. vidurio (iki Henriko Radausko kūrybos). Elektroninė chrestomatija veikia „Windows“ operacinėje sistemoje. Ją galima parsisiųsti nemokamai  iš http://www.upc.smm.lt/naujienos/chrestomatija/ , užpildžius formos laukelius.

Paieška