Informuojame, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pateikė rekomendacijas ugdymo įstaigoms. Taip pat informacija apie koronavirusą yra pateikta švietimo, mokslo ir sporto ministerijos svetainėje adresu:

Dalinamės NVSC informacija:
Vadovaujantis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis,  pagrindinės pasirengimo koronaviruso protrūkiams priemonės visuomenėje yra šios:

Likti namie, jei jaučiami respiraciniai simptomai (pakilusi temperatūra, kosulys, dusulys). Mokiniai, jaučiantys šiuos simptomus neturėtų eiti į ugdymo įstaigą.
    Kosėjimo, etiketas: kosint, čiaudint burną bei nosį  užsidengti servetėle, po to servetėlę išmesti į uždarą šiukšlių dėžę su automatiniu dangčio pakėlimu. Todėl ugdymo įstaigose turėtų būti mokoma/priminta kosulio etiketo, turi būti vienkartinių servetėlių atsargos ir pedalinės šiukšlių dėžės.
    Rankų higiena: dažnai plauti rankas su tekančiu vandeniu ir muilu mažiausiai 20 sek, ypač  pasinaudojus tualetu, prieš valgį, išsišnypštus nosį, pakosėjus ar nusičiaudėjus. Papildomai siūloma mokiniams nusiplauti rankas tik atvykus į ugdymo įstaigą.
    Nuolatinė aplinkos priežiūra. Dažnai liečiamų paviršių nuolatinis valymas (2-3 kartus per dieną). Nepakanka vien grindų, baldų paviršiaus valymo. Atkreiptinas dėmesys į durų rankenas, tualeto nuleidimo bakelio rankenas, bendro naudojimo inventorių. Valymui pakanka vandens ir įprastinių valymo priemonių. Rekomenduojama naudoti vienkartines šluostes, kurias po panaudojimo išmesti į uždarą atliekų talpą. Jei naudojamos daugkartinės paviršių valymo šluostės, jas plauti automatinėse skalbimo mašinose , dezinfekuojant karščiu.
    Alkoholiniai rankų dezinfektantai mažiems (ikimokyklinio amžiaus) vaikams nerekomenduotini.
Teisingai plaunant rankas vandeniu ir muilu, mechaniškai pašalinama 95 % mikroorganizmų.

Taip pat primename,Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją dėl "Efektyviausių priemonių korona viruso prevencijai":
Atsižvelgdama į tarptautinių ekspertų išvadas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir NVSC rekomenduoja žmonėms, kurie neseniai grįžo iš COVID-19 viruso paveiktų kraštų, 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą. Tuo laikotarpiu darbdavių, kurių įmonėse dirba ar siekia įsidarbinti žmonės, neseniai lankęsi COVID-19 viruso paveiktuose kraštuose, prašoma suteikti galimybes jiems dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei to nepavyksta padaryti, tuomet asmenys gali kreiptis į NVSC, kuris organizuos nedarbingumo išdavimą.
Norint pateikti informaciją apie save, reikia kreiptis į NVSC šiais būdais:
tel. nr. 8 5 2124098
Visa svarbi informacija pateikiama adresu:

Pagarbiai
administracija