Riešės gimnazija dalyvauja tarptautiniame bendrojo ugdymo mokyklų mainų partnerystės Erasmus + projekte ,,Sveikame kūne – sveika siela”.
Projekto trukmė  - 3 metai: nuo 2019-09-01 iki 2022-08-31.
       Mūsų projektą vykdo vidurinės mokyklos iš Čekijos, Suomijos, Kroatijos, Vokietijos, Slovėnijos ir Lietuvos. Jis skirtas 12-16 metų mokiniams. Daugiausia dėmesio skiriama fizinei, psichinei, emocinei ir socialinei paauglių sveikatai.
       Mūsų tikslas yra parodyti mokiniams, kad sveika gyvensena susideda iš įvairių aspektų - ne tik iš fizinių pratimų, bet ir sveikos mitybos, pozityvaus mąstymo, gerų tarpusavio santykių ir kad aktyvus požiūris yra labai svarbus norint pasiekti gerą fizinę ir psichinę sveikatą.
       Mes taip pat norime pasiūlyti jiems tarpkultūrinę patirtį su kiekvienu partneriu šalimi/miestu/mokykla. Projektas turi teorinę ir praktinę dalį. Pirmoje dalyje mokiniai tyrinės ir pristatys savo rezultatus įvairiomis su sveika gyvensena susijusiomis temomis (pvz. fizinio aktyvumo reikšmė, sveiki santykiai, dėmesingumas, gerovė, mityba, mobiliųjų telefonų naudojimas ir socialinė žiniasklaida), o antroje dalyje dėmesys sutelkiamas į praktiką, suteikiant mokiniams galimybę keisti savo idėjas, įgyjant naujų žinių ir išbandant įvairią veiklą, orientuotą į sveikatą.
       Dalyviai turės galimybę susitikti 6 projekto susitikimuose - kiekvieną iš jų organizuoja viena iš mokyklų partnerių. Maždaug 4–6 mokiniai ir 2 mokytojai turi galimybę dalyvauti kiekviename susitikime. Anglų kalba yra pagrindinė mūsų projekto kalba.
       Projekto metu mokiniai dalyvaus įvairiose veiklose, tokiose kaip komandos formavimas, į sportą orientuotos užduotys (žygiai pėsčiomis kiekvieno projekto susitikimo metu, žiemos užsiėmimai lauke, dviračių sportas, paplūdimio tinklinis, joga, pilatesas ir kt.), muzikos ir šokių dirbtuvės (repetuojant bendrą pasirodymą, Flash Mobas, liaudies ir šiuolaikiniai šokiai), mokslo laboratorijos veikla ir eksperimentai (biologija, chemija, fizika), maisto gaminimas ir sveikų užkandžių paruošimas (subalansuota mityba). Kita veikla apims ekskursijas su gidais į ypatingos reikšmės vietas. Taigi projekte naudojami metodai: komandinis darbas,  grupinis darbas, porinis darbas, pristatymai, diskusijos, pamokos, meniniai renginiai („Erasmus +“ vakarai kiekvieno projekto susitikimo metu), sportinė veikla, apklausos ir analizės ir visa tai yra pagrįsta Patirtiniu mokymusi, kitaip tariant, mokymusi veikiant,  kai besimokantieji kuria savo žinojimą, įgauna įgūdžių, ugdosi gebėjimus  ir vertybes iš tiesioginės savo, o kartais ir kitų patirties.
       Pagrindinius rezultatus, kuriuos tikimasi pasiekti įgyvendinant projektą, galima suskirstyti į dvi grupes: pirmasis yra glaudžiai susijęs su visais dalyviais, o kitas – daug plačiai paplitęs poveikis. Visų pirma mes tikimės, kad dalyvavę mūsų projekte dalyviai žinos platesnę žodžio  „sveikata“ ir „sveika gyvensena“ reikšmę ir būtinybę būti sveiku žmogumi. Mes norime tai pasiekti teigiamais pavyzdžiais ir skatinančia veikla, kuri yra įdomi ir maloni nei atgrasančios paskaitos. Ne tik mokiniai, bet ir taip pat mokytojai turės galimybę sužinoti apie šiuolaikinius ugdymo metodus ir sistemas. Mokytojai taip pat turės galimybę praplėsti savo akiratį ir palyginti, aptarti įvairius „sveikatos ugdymo“ būdus atitinkamose mokyklose- partnerėse.

Pirmojo susitikimo metu Čekijoje išrinktas Erasmus projekto logotipas, sukurtas Vokietijos moksleivių.

Informaciją apie projektą, veiklas, kelionių nuotraukas ir video medžiagą galite matyti ir sekti Facebook sukurtoje grupėje: RG Erasmus +