Džiaugiamės, kad ir šiais mokslo metais Skaitytojų klubas susirinko ir aptarė vasarą skaitytas knygas: Rugilė (Ib klasė) jautriai pristatė Rūtos Šepetys knygą „Tarp pilkų debesų“: veikėjų išgyvenimus Sibiro platumose susiejo su savo senelio patirtimi, papasakojo buvusio tremtinio kančias, kurias jam prisiminti skaudu, bet dar skaudžiau perteikti žodžiais. Todėl tremties baisumus padeda suvokti mums, neturintiems tokių prisiminimų, tokios knygos, kaip „Tarp pilkų debesų“: „Rekomenduočiau šią knygą tiems, kurie nesupranta ir nevertina to, ką turi, bei tiems, kurie nori tikėti, kad nesvarbu, kaip blogai bebūtų, visada yra vilties“. O Liepa (Ib klasė) pristatė kitas pamėgto autoriaus Dan Browno knygas: „Angelai ir demonai“, „Da Vinčio kodas“. Šio rašytojo knygos įtraukia ir nepaleidžia iki pat galo, nuo pat kūrinių pradžios juntama įtampa, kuri kyla iki pat kulminacijos. Šios detektyvinės istorijos patiks mėgstantiems painų, veiksmo kupiną siužetą.


                                 Rudens spalvom papuoškime mes aitvarus
                                 Ir su rudeniniais lapais paleiskime aukštyn.
                                 Paleiskime ir baimes, liūdesį ir nerimus,
                                 Paskleiskime idėjas, viltis, džiaugsmus ir mintis...


Spalio mėnesio paskutinį trečiadienį, t.y. spalio 31 dieną, 16.00 val.  vėl kviečiame Jus į Skaitytojų klubo vakarą, kuriame gaminsime savo mėgstamiausios knygos aitvarą – mūsų spalvotų svajonių draugą.

Šio trečiadienio (gegužės 30 dienos) Skaitytojų klubo Vakaro su knyga temą padiktavo Romaino Gary knyga „Aitvarai“, nuostabus, švelniai graudus pasakojimas apie nenugalimą viltį, meilę ir svajones, kai pasaulis įsivėlęs į beprasmišką  karą prieš save...Aitvarų gaminimas padeda veikėjams išsaugoti žmogiškąsias vertybes, susigrąžinti meilę ir nepamiršti svajoti.

Taigi, todėl ir kviečiame visus skaitytojus prisijungti prie Skaitytojų klubo AITVARO gaminimo. Šis aitvaras simbolizuos mėlynąsias Jūsų svajones, į kurias leidžiamės skaitydami, nes juk mums, kaip ir aitvarams, reikia aukščio, laisvo oro, ir kad galėtume išsiskleisti visu savo grožiu, daug dangaus aplinkui.


Nepamirškite pasiimti perskaitytos knygos ir padėkite gimti mūsų idėjų ir svajonių Skaitytojų klubo aitvarui, kurį drauge ir paleisime į dangaus aukšybes. Laukiame visų trečiadienį, gegužės 30 dieną, 16.00 val., Skaitytojų klube 3.30 kabinete.                                                                                                       Skaitytojų klubas

Smagu, kad nuo šiol Skaitytojų klubo vakarai vyks kiekvieno mėnesio paskutinį trečiadienį, 16.00 val., 3.30 kabinete.

...nors lauke šaltas ir žvarbus pavasaris, tačiau Skaitytojų klube šildo patirtas skaitymo džiaugsmas ir įspūdžių, jausmų dalijimasis su kitais. Svarbu patirtais išgyvenimais dalintis, taip skatiname kitus susidomėti tavo knyga, užmegzti draugystę, suprasti, kad išgyvenimai yra bendri, tai suartina net labai skirtingus žmones, jaučiamės dalimi visumos. Šį trečiadienį Skaitytojų klube buvo išrinktos trys knygos, kurios mus sudomino, ir iš jų pasirinktą vieną siūlome perskaityti iki balandžio trečiadienio klubo vakaro. Balandžio mėnesio vakare aptarsime šį knygų trejetuką, taip pat atsineškite mėgstamiausią puodelį arbatai ir apmąstykite, pasiūlykite knygas, kurios manote sudomintų mūsų skaitytojus.

   Laukiame Jūsų balandžio 25 dieną Skaitytojų klubo Vakare su knyga, eidami nepamirškite įkvėpti gaivaus žolės žalumos kvapo ir pasidžiaugti spalvomis bei vasarą pranašaujančiais paukščių balsais…

Kovo 21 dieną, 16.00 val., organizuojamas Skaitytojų klubo Vakaras su knyga, kuriame aptarsime reikšmingiausių knygų vaikams ir paaugliams išrinktą šimtuką. Kviečiame dalintis įspūdžiais apie perskaitytas knygas, pabendrauti su bendraminčiais prie arbatos puodelio, pasitikti pavasario gaivius kvapus, kurie verčia judėti į priekį, atrasti... ir skaityti neįprastose erdvėse.

Ateinantis pavasaris, atgyjanti gamta pažadina jausmus kaip gera knyga...

                                                                                                                                        Skaitytojų klubas

„Dar visai neseniai apie kiną buvo sakoma, kad tai – „sintetinis menas“, esą iš literatūros jis paėmė istorijų pasakojimą, iš dailės – vaizdus, iš teatro – aktorius, iš muzikos – garsus ir t. t. Keista, bet panašus požiūris vis dar artimas lietuviškai žiniasklaidai ar socialiniams tinklams. Ypač nuo jo nukenčia ekranizacijų vertinimas – kažkodėl norima matyti ekrane ne savarankiškus kino kūrinius, bet „pažodines“ knygų iliustracijas.“ (Ž. Pipinytė)

Tokios mintys paskatino Skaitytojų klubą diskutuoti apie knygos ir kino filmo santykį, tuo labiau kad kinas neatsiejamas nuo šiuolaikinių jaunų žmonių laisvalaikio, juk mes, XXI a. žmonės, vaizdo, vaizdinių karta...

Šį vakarą kviečiame kalbėti, diskutuoti apie literatūrą, knygą, ir jos ryšį su vaizdo menu, kino filmu. Šie du menai skirtingi, bet dažnai laikosi kartu, taip pabrėždami savo ypatingumą ir papildydami vienas kitą.

Šiltame, jaukiame žiemos vakare pristatysime pasirinktas knygas ir jų ekranizacijas, diskutuosime ir peržiūrėsime knygų ekranizacijų ištraukas, gersime arbatą ir tikriausiai nuspręsime, kad knyga ir kinas turi vienodas galimybes mus mokinti, linksminti, plėsti akiratį, keisti gyvenimo tikslus, skatinti tapti išskirtiniais, svajotojais, visada ieškoti išeičių ir patiems kartais pabandyti tapti kūrėjais.

Visus kviečiame pabūti kartu, nes mus vienija išties  ne tik literatūra ir kinas, bet ir artėjančių švenčių laukimas...

Vakaras vyks gruodžio 13 dieną, pradžia 16.00 val. (3.30 kab.).

„Viena iš dviejų: arba knyga išliks kaip skaitymo priemonė, arba atsiras koks nors daiktas, panašus į tai, kas knyga buvo visada, net prieš spaudos išradimą. Knyga kaip objektas nei funkcijų, nei struktūros atžvilgiu nekito daugiau kaip penkis šimtus metų. Knyga – kaip šaukštas, kūjis, ratas arba káltas. Kartą išrasti, jie nebegali būti patobulinti. Negalima pagaminti šaukšto, kuris būtų geresnis už šaukštą. Knyga įrodė savo pranašumus, ir neaišku, kaip būtų įmanoma padaryti ką nors geresnio už ją, išlaikant tas pačias funkcijas. Galbūt keisis sudedamosios jos dalys, gal lapus gaminsime ne iš popieriaus. Bet ji liks tuo, kuo yra.“           
(Umberto Eco „Nesitikėkite atsikratyti knygų“)


Skaitytojų klubas 2017 m. spalio 18 dieną, 17.00 val., kviečia į Vakarą su knyga, kuriame pristatysime knygas apie savo hobį, įvairius pomėgius. Kviečiame mokinius, tėvelius, mokytojus ateiti į Vakarą, pasidalinti įspūdžiais apie perskaitytas knygas, bendrauti prie arbatos puodelio (nepamirškite atsinešti mėgstamiausią puodelį). Laukiame visų jaukiame rudens Skaitytojų klubo vakare.   

2017 m. balandžio 19-tą dieną įvyko ketvirtasis Skaitytojų klubo vakaras. Pasiskirstę komandomis žinias pasitikrinome įdomiame protų mūšyje, kuriame sužinojome daug stebinančių dalykų apie garsius rašytojus: kad amerikiečių rašytojas Edgaras Alanas Po matematikos ir kūno kultūros pamokas mokėsi kapinėse, todėl visą gyvenimą bijojo tamsos; kurio žymaus anglų rašytojo yra net 83 pavardės rašymo variantai (Viljamo Šekspyro); kad knyga yra patvaresnė už išmaniąsias technologijas; kuris personažas buvo „numarintas“ ir dėl populiarumo vėl „prikeltas“ (Šeriokas Holmsas) ir pan., dėliojome rašytojų ir žodžių dėliones. Proto mūšio konkursą laimėjo 7b klasės mokinės Meda, Miglė, Liepa, Augustina. Taip pat aptarėme skaitytas lietuvių autorių knygas: įdomi Mantvydo Leknicko knyga „365 priežastys mylėti“: neįprastas knygos formatas, trumpi, patrauklūs ir melodingi poezijos kūriniai apie gyvenimo patirtis yra iliustruojami lietuvių autorių fotografijomis. Knyga, akcentuojanti gyvenimo džiaugsmą ir mokanti mylėti gyvenimą.


„Aš nenusiperku draugų -
Ir neparduodu“ (Juozas Erlickas)

2017 m. vasario 8 dieną vyko Skaitytojų klubo renginys „Vakaras su knyga“, skirtas draugystei, klubo nariai pakvietė draugus susitikti šiame vakare. Jame aptarėme skaitytas knygas, susipažinome su naujais klubo nariais: gimnazijos direktorė Lina Miliuvienė ir skyriaus vedėja Irina Gaidamovič papasakojo apie patirtą skaitymo malonumą, pristatė perskaitytas knygas. Diskutavome, kas gali tapti draugu, ar reikia dėl draugo pasikeisti, ar galima draugui viską atleisti ir pan. Nusprendėme, kad draugu gali tapti bet kas ir bet kada: gyvūnas, mitinės būtybės, tėčiai, mamos, seneliai, netgi priešai. Iš tiesų susidraugaujame įvairiomis keisčiausiomis aplinkybėmis, juk susitikimo vietos pakeisti neįmanoma. Svarbiausia, kad geriausiu draugu gali tapti ir knyga, nes ji gali paguosti, pamokyti, su knyga nesijauti vienišas. Ne veltui apie draugystę yra daug vaizdingų posakių: sielos draugas, perėjom ugnį ir vandenį, draugas iki mirties, kraujo broliai. Taigi draugystė teikia gyvenimui prasmę, džiaugsmą, nėra stipresnės jėgos už tikrą draugystę. Draugystę galime pavadinti dar vienu pasaulio stebuklu: jos nenusipirksi, kartais jai paaiškinti pritrūksta žodžių, draugai dėl mūsų dažnai padaro daug neįtikėtinų dalykų.

Kitas Skaitytojų klubo „Vakaras su knyga“ vyks kovo pabaigoje, tema – šiuolaikinių lietuvių autorių kūryba. Labai laukiame visų!

                                                                                                                                Skaitytojų klubas