„Dar visai neseniai apie kiną buvo sakoma, kad tai – „sintetinis menas“, esą iš literatūros jis paėmė istorijų pasakojimą, iš dailės – vaizdus, iš teatro – aktorius, iš muzikos – garsus ir t. t. Keista, bet panašus požiūris vis dar artimas lietuviškai žiniasklaidai ar socialiniams tinklams. Ypač nuo jo nukenčia ekranizacijų vertinimas – kažkodėl norima matyti ekrane ne savarankiškus kino kūrinius, bet „pažodines“ knygų iliustracijas.“ (Ž. Pipinytė)

Tokios mintys paskatino Skaitytojų klubą diskutuoti apie knygos ir kino filmo santykį, tuo labiau kad kinas neatsiejamas nuo šiuolaikinių jaunų žmonių laisvalaikio, juk mes, XXI a. žmonės, vaizdo, vaizdinių karta...

Šį vakarą kviečiame kalbėti, diskutuoti apie literatūrą, knygą, ir jos ryšį su vaizdo menu, kino filmu. Šie du menai skirtingi, bet dažnai laikosi kartu, taip pabrėždami savo ypatingumą ir papildydami vienas kitą.

Šiltame, jaukiame žiemos vakare pristatysime pasirinktas knygas ir jų ekranizacijas, diskutuosime ir peržiūrėsime knygų ekranizacijų ištraukas, gersime arbatą ir tikriausiai nuspręsime, kad knyga ir kinas turi vienodas galimybes mus mokinti, linksminti, plėsti akiratį, keisti gyvenimo tikslus, skatinti tapti išskirtiniais, svajotojais, visada ieškoti išeičių ir patiems kartais pabandyti tapti kūrėjais.

Visus kviečiame pabūti kartu, nes mus vienija išties  ne tik literatūra ir kinas, bet ir artėjančių švenčių laukimas...

Vakaras vyks gruodžio 13 dieną, pradžia 16.00 val. (3.30 kab.).