2022 m.  sausio 13-ąją skaičiuojame 31-erius metus, kai Lietuvos žmonės drąsiai stojo kovoti už laisvę. Kiekvieną kartą, prisimenant tos kraupios nakties įvykius, ne vienam suspaudžia širdį. Dvasios stiprybės ir nenugalimo ryžto kupini beginkliai žmonės stojo prieš sovietų agresoriaus tankus ir automatus. Žuvo 14 Lietuvos laisvės gynėjų, šimtai jų buvo sužeisti. Tad šiandien Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriuje minėjimą pradėjome tylos minute pagerbdami tų didvyrių atminimą. Languose degant žvakių liepsnelėms vaikų lūpomis skambėjo poezijos žodžiai. Žiūrėdami dokumentinį filmą detaliai ir vaizdingai įsijautėme į 1991 m. sausio 13-osios nakties įvykius, o mokinių iškabinta paroda dar kartą paliudijo, kokia svarbi laisvė, drąsa ir pasiaukojimas dėl Lietuvos Nepriklausomybės. O jaunųjų žurnalistų redakcijos atstovai viską apibendrino ir įtvirtino dalyvaudami nuotoliniame susitikime su amerikiečių žurnaliste ir JAV Kolumbijos universiteto dėstytoja Ann Cooper, kuri taip pat tą naktį dalyvavo Lietuvos įvykių sūkuryje ir pasidalino su moksleiviais išgyventa patirtimi.

Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriuje nuo 2021 m. gruodžio 8 d. iki gruodžio 23 d. vyksta kalėdinė paroda „Eglutė iš antrinių žaliavų“. Parodos dalyviai – pradinių klasių mokiniai ir jų tėveliai. Šios parodos tikslas – skatinti socialinę atsakomybę, kurti šventę ne perkat trumpalaikius blizgučius, bet juos sukuriant iš aplinkoje esančių nebereikalingų medžiagų. Tikimės, kad ši paroda paskatins ieškoti kūrybinių sprendimų, kaip panaudoti nebereikalingas medžiagas, bei skatins gyventi tvariau. Ačiū dalyviams už idėjas!

2021 m. nuo gruodžio 1 d. iki gruodžio 10 d. Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus mokiniai darbščiai puošė savo klases kalėdinėmis dekoracijomis. Gruodžio 10–12 dienomis Facebook paskyroje „Bukiškio progimnazijos MT“ vyko balsavimas ir išrinkome jaukiausią kalėdinę klasę. Kadangi dvi klases skyrė vos vieno balso persvara, tai nusprendėme apdovanoti 3b ir 6a klasės moksleivius. 3b klasės nuotraukos surinko 32 balsus, o 6a – 31. Šių klasių moksleiviams įteikėme diplomus, atšvaitus, kad būtų matomi ir saugūs tamsiais žiemos vakarais, ir saldžiuosius prizus. Dėkojame visiems dalyvavusiems už aktyvų įsitraukimą, kūrybiškumą ir skleidžiamą kalėdinę dvasią.

2021 m. gruodžio 10 d. sporto salėje įvyko tarpklasinės mišrių komandų varžybos. Turnyre varžėsi trys komandos. Septintokai laimėjo III vietą. Aštuntokai užėmė II vietą. Penktokai – jauniausia turnyro komanda, labai kruopščiai ruošėsi šiam turnyrui, daug treniravosi ir todėl sporto salėje visus pribloškė geru žaidimu, nugalėjo abi vyresnių žaidėjų komandas ir laimėjo turnyrą. Po žiemos švenčių jie išmėgins jėgas ir su kitų mokyklų komandomis. Mokiniai ne tik žaidė tinklinį, bet ir dalyvavo šokdynės iššūkyje – varžėsi, kuris iššokinės ilgiausiai nesuklydęs. Rungtį pradėjo devyni mokiniai. Iššūkį laimėjo 5 klasės mokinė Urtė, II vietą užėmė 6 klasės mokinė Smiltė, III vietą - 5 klasės mokinė Liepa. Renginio dalyviams sėkmės linkėjo ir apdovanojo skyriaus vedėja Rolanda Stolbunova.

 

2021 m. lapkričio 11 d. Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus moksleiviai: Gytis Rimkevičius, Evelina Malinovska, Gediminas Skarbalius, Nojus Žiogelis, Gabrielius Detiukevičius, Tauras Balsys, Danielius Butikis, Edgaras Bušmič ir Milana Jeriomina – dalyvavo Lietuvos Junior Achievement organizuotoje nuotolinėje inovacijų ir verslumo stovykloje, skirtoje sugeneruoti verslo idėją, kurią toliau mokiniai galėtų plėtoti verslumo ugdymo užsiėmimuose ir įkurti jaunąją bendrovę (MMB). Į stovyklą susirinko 361 mokinys iš įvairių Lietuvos mokyklų. Per paskirtą laiką vaikai turėjo pasirinkti problemą (rinkos poreikį) arba ją sugalvoti, atrasti sprendimo idėją, sukurti prototipą ir pristatyti verslo mentoriams ir dalyviams. Mūsų mokyklos komanda pasirinko maisto švaistymo problemą ir nusprendė, kad visų pirma reikia siekti žmonių sąmoningumo. Tad pateikė verslininkams edukacinių mokymų paslaugą ir pabrėžė, kad surinktas lėšas investuos į maisto automato kūrimą. Norime pranešti ir tuo pačiu pasidžiaugti, kad atkakliai sieksime šios idėjos realizavimo, nes patekome į geriausių komandų trejetuką ir gavome verslininkų pripažinimą, kurie įsigys įsteigtos bendrovės akcijų!

2021 m. lapkričio 16 d. minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – jie skiriasi išorine išvaizda: odos, akių, plaukų spalva, ir t.t... Skiriamės ir savo mąstymu. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti mūsų. Tačiau, jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar įžeidinėjimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai. Tolerancija – tai paprasčiausias supratimas, kad jie yra tau lygūs, kad jie – tokie patys žmonės, asmenybės, ir turi vienodas teises kaip ir tu. Toleruoti – reiškia suvokti ir pripažinti, kad kitų ypatybių turintis žmogus nėra blogesnis, žemesnis, menkesnis. Šias mokslo metais Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas. Tad kiekviena Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus klasė „pastatė“ ant savo klasės durų tokius miestus, kuriuose jiems būtų gera gyventi!

2021 m. lapkričio 9 d. 13 val. Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus mokinių savivaldos nariai ir jų kuratorė Odeta Bagdžiūnė dalyvavo LMS (Lietuvos moksleivių sąjungos) paskelbtoje nuotolinėje konferencijoje, kurios metu diskutavo apie tai, kaip mokinių savivaldų kuratoriai gali užmegzti ryšį su savo kuruojamomis mokinių savivaldomis ir kuo LMS gali būti naudinga mokinių savivaldų nariams bei kuratoriams. Taip pat vyko pokalbis apie MS veiklas po karantino. Diskusijas moderavo patyrę Vilniaus padalinio savanoriai, dirbę su mokinių savivaldomis. Dėkojame, kad esate, bendradarbiaujate ir skleidžiate gerą energiją!

2021 m. spalio 29 d. Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriuje vyko Helovyno vakaras. Mokiniai pasivertė gražiausiais personažais ir sugužėjo į mokyklą smagiai praleisti laiką. Pasiskirstę komandomis bandė atspėti, kas slepiasi dėžėje, užrištomis akimis ragavo maisto produktus ir apibūdino jų skonį, stengėsi kuo greičiau dantimis ištraukti iš vandens obuolius ir šoko aplink ratu sustatytas kėdes, kol liko tik vienas nugalėtojas. Laimėjusios komandos buvo apdovanotos saldžiais prizais. Taip pat išrinkome gražiausių vakaro kostiumų savininkus: Norbertas Sandovič (5a), Artina Raugaitė (6a), Edgaras Bušmič (7a), Vakaris Žilinskas (4a), Kazimieras Žakevičius (1a). Mokykloje skambėjo nuoširdus vaikų juokas, liejosi džiaugsmo emocijos ir plačiomis šypsenomis išlydėjome vieni kitus į atostogas.

2021 m. spalio 18–22 dienomis Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus mokinių savivalda paskelbė spalvų savaitę. Kiekvieną dieną reikėjo ateiti į mokyklą pasipuošus su vis kitos spalvos drabužiais ar aksesuarais. Norime padėkoti visai mokyklos bendruomenei už puikią, spalvingą savaitę ir aktyvų įsitraukimą. Ši idėja leido pastebėti, kiek daug yra įvairiausių vienos spalvos atspalvių, kokie kūrybiški mokiniai, kurie drąsiai išreiškė savo vidinio pasaulio grožį stiliaus detalėmis ir demonstravo ne tik asmeninius drabužius, bet įsisuko ir į tėčių, mamų, brolių ar seserų spintas. Smagu, kad mokytojai taip pat neatsiliko ir stilingais drabužių deriniais ar aksesuarais įsitraukė į spalvų pasaulį. Visi buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Meninio skaitymo konkursas „Poezija siekia išlupti daiktą iš žmogaus krūtinės ir jo vietoje vėl įstatyti širdį.“ (Justinas Marcinkevičius) 2021 m. spalio 22 d. Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriuje mokinių lūpomis skambėjo gražiausi poezijos tekstai. Konkurse dalyvavo Emilija Dusevičiūtė iš 1a klasės, Karolina Tuminskytė 1b klasė, Erikas Areima 2a, Gabrielė Kavaliauskaitė 2b, Austė Mečkovskytė 3a, Arina Miklušytė 3b Maja Lopušniak 4a, Urtė Januškaitė 5a, Smiltė Pociūtė 5a, Adomas Laukys 5a, Ignas Bruzgė 5a, Smiltė Podvaiskytė 6a, Kornelija Kieraitė 7a, Gediminas Skarbalius 7a ir Tauras Balsys iš 7a klasės. Pradinių klasių dalyvius vertino skyriaus vedėja Rolanda Stolbunova, rusų kalbos mokytoja Liucija Zdanauskienė ir lietuvių kalbos mokytoja Odeta Bagdžiūnė. Komisija vienbalsiai nusprendė, kad pirmą vietą iškovojo Karolina Tuminskytė, antrą vietą pelnė Emilija Dusevičiūtė ir trečia vieta skirta Majai Lopušniak. 5–8 klasių vertinimo komisiją sudarė skyriaus vedėja, 3a klasės vadovė Loreta Sterbavičienė ir 5a klasės moksleivė Milana Jeriomina. Sprendimas dėl prizinių vietų skyrimo taip pat nesukėlė diskusijų. Pirmoji vieta atiteko Kornelijai Kieraitei, antroji Taurui Balsiui, o trečioji Ignui Bruzgei. Visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos už skleidžiamą meninį žodį ir lietuvių kalbos puoselėjimą. Renginį organizavo Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus 3a klasės vadovė Loreta Sterbavičienė ir lietuvių kalbos mokytoja Odeta Bagdžiūnė.