Kiekviena pabaiga, tai lyg nauja pradžia. Šiais žodžiais 2022 m. birželio 23 d. išleidome Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus 8a klasės mokinius į dar neatrastus gyvenimo horizontus. Išleistuvių šventę pradėjo skyriaus vedėja Rolanda Stolbunova, kuri įteikė atestatus, pasveikino mokslo pirmūnus ir palinkėjo nuolatinio augimo bei tikėjimo savimi. Labai džiugu, kad moksleivių pasveikinti atvyko ir ankstesnė klasės vadovė Evelina Bandzevičienė. Ji įteikė jų rašytus laiškus, atminimo dovanas ir palinkėjo patirti įvairiausių gyvenimo pamokų. Taip pat atsisveikinimo žodį tarė septintokai, linkėdami branginti kiekvieną akimirką, nes augant laikas bėga vis greičiau. O po visų išsakytų žodžių, skambant muzikos garsams, visi persikėlė į kitą erdvę stebėti, kaip 8a klasės moksleiviai sodino klevą, kuris bus gyvas ir nuolatos augantis priminimas apie unikalias, protingas bei turinčias nuostabų vidinį pasaulį asmenybes. Ir tokiu būdu nuo šiandien jaunuoliams prasidėjo naujos gyvenimo patirtys! Daug norėkite, tikėkite ir atkakliai bei drąsiai kopkite į tikslų Everesto viršūnę! Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus 8a klasės vadovė Odeta Bagdžiūnė

2022 m. birželio 10 d. Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus 5–8 klasių mokiniai leidosi į žygį iki Gilužio ežero. Per valandą pasiekėme tikslą ir prisėdome paiškylauti ant ežero kranto. Kol vieni vaišinosi įvairiais skanėstais, kiti nusprendė atidaryti maudynių sezoną ir atsigaivino vėsiame ežero vandenyje. Pasistiprinę žygiavome atgal į mokyklą. Iš viso įveikėme 8,22 km ir kelyje užtrukome dvi valandas. Žygio metu šnekučiavomės, juokavome, dalinomės smagiomis patirtimis, aktyviai praleidome laiką ir fiziškai apšilome prieš kelionę į Lenkiją, kurioje laukia dar daugiau nuotykių, įsimintinų akimirkų bei įvairiausių veiklų.

2022 m. birželio 9 d. Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus jaunųjų žurnalistų redakcija baigė darbus ir atsisveikino su LŽC projektu „Žurnalistikos laboratorija“, kuriame intensyviai dalyvavo septynis mėnesius. Per tą laiką jaunieji žurnalistai įgijo daug naujų žinių, sustiprino žurnalistinius įgūdžius, klausė žymių žurnalistų paskaitų, atnaujino mokyklos laikraštį, lankėsi LRT radijuje ir lavino kūrybinio rašymo subtilybes. Nuoširdžiai dėkojame žurnalistėms Redai Stangytei ir Aleksandrai Ketlerienei už draugystę, naudingus patarimus, nuolatinę pagalbą, skirtą laiką, palaikymą ir šiltus apsikabinimus. Atsisveikinome iki kitų kartų ir pažadėjome vieni kitiems, kad palaikysime artimą ryšį.

2022 m. birželio 3 d. Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus mokiniai pasinėrė į virtualią tikrovę dalyvaudami mobilaus planetariumo sferiniame 360° šou. Pradinukai pasinėrė į vandenyno gelmes ir susipažino su povandeniniu pasauliu. Jie žiūrėjo filmą ,,Kaluokahina. Užburtasis rifas“. Tai vienas iš pirmųjų nuotykių ir šeimos žanrų šou pilno kupolo formate, kurį lydi ne tik linksmas humoras, bet ir senovės išmintis. Šiame filme susipina intriguojantis siužetas apie nykstantį rifą ir jo gelbėtojus: išmintingąjį delfiną Džeiką bei žuviuką vardu Neūžauga. Jame vaizduojama, kaip mūsų gyvenimas gali priklausyti nuo to, kas vyksta aplink mus. O 5–8 klasių moksleiviai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Mano organizmas”, kurioje gausu nuostabių ir itin įtraukiančių vaizdų, suteikiančių žiūrovui realų pojūtį, jog jis tikrai ,,skrenda“ per žmogaus kvėpavimo takus, „neria“ į virškinimo gelmes, „dalyvauja“ imuninės sistemos procesuose ir „susipažįsta“ su organizmo sandara bei jo veikla! Filmas sužadina vaikų smalsumą ir supažindina su odos sandara, ligomis, bakterijomis, spuogais, čiauduliu, raugėjimu, išsamiai paaiškina, kas, kaip bei kodėl su mumis tai vyksta. Dėkojame „MB Sferinis kinas“ už unikaliai ir prasmingai praleistą penktadienio vakarą.

Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus 1-4 klasių mokiniai vasarą pasitiko garsiai. Birželio 1-ąją buvo minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Mokiniai su savo mokytojomis pirmą pamoką rinkosi į salę rytinei muzikinei mankštai, iššūkiams, šokiams ir dainoms. Mokiniai parodė, kad gali minioje būti susikaupę, atidūs – atliko visas užduotis ir demonstravo tautiškumą dainuodami ir šokdami savo šalies šokius ir dainas. Bendrą pasibuvimą užbaigė visi kartu dainuodami „O mes vaikai, o mes pasaulis“. Po aktyvios bendros veiklos rinkosi į klases, kur tęsė bendrystės idėją: žaidė žaidimus, piešė bendrus piešinius, gamino maistą. Per penktą pamoką vėl visi susibėgo į kiemą, kuriame iškabino savo klasių piešinius, vaišino ir vaišinosi savo gamintais patiekalais, pūtė muilo burbulus, piešė spalvotomis kreidelėmis ant grindinio. Buvo smagu matyti plačias vaikų šypsenas, spindinčias akis ir pasididžiavimą: „Kiek daug galime nuveikti kartu!“. Nuoširdus AČIŪ vaikams už drąsą, judesį ritme, pasiūlytų veiklų rezultatus! AČIŪ klasių mokytojams už pagalbą, idėjų palaikymą ir buvimą kartu!

2022 m. gegužės 16 d. Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus ketvirtokai susipažino su dar viena profesija. Šį kartą jie lankėsi „Brazzi“ studijoje. Pirmiausia ramiai ir kukliai susėdę išklausė pasakojimą apie fotografo studiją ir darbą. Studijos savininkas ir joje dirbę žmonės maloniai atsakė į visus vaikų klausimus. Vaikai žaidė, patys sukūrė aplinką nuotraukai ir fotografė nufotografavo visą klasę. Tada vaikai fotografavo vieni kitus. Kol vieni dirbo, kiti atidžiai stebėjo netoliese vykusią Grožio Meistrų fotosesiją. Įgiję žinių ir įgūdžių, visi atsipalaidavo ir dar kartą nusifotografavo. Ačiū mokinio mamai Akvilei Razauskienei už puikią pamoką ir smagų laiką.

2022 m. gegužės 15 d. – pasaulyje švenčiama Tarptautinė šeimos diena. Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu ji minima nuo 1994 metų, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į problemas, kurios tiesiogiai ar netiesiogiai turi įtakos kiekvienai šeimai. Todėl gegužės 12 d. Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus mokinių savivalda sukvietė visus į šeimų sporto šventę, siekdami paskatinti šeimas kuo daugiau laiko praleisti kartu, sustiprinti bendruomenės tarpusavio santykį ir paįvairinti kasdienybę. Dalyviai aktyviai įsitraukė į orientacinę rungtį, žaidė kvadratą, lenktyniavo dviračiais, ir vaikai nurungė tėvelius futbolo aikštėje. Kadangi laimėjo meilė ir bendrystė, tai visi buvo apdovanoti saldžiais aukso medaliais ir diplomais. Džiaugiamės, kad augame tokioje vieningoje, darnioje, aktyvioje šeimų bendruomenėje, kuri puoselėja ir skleidžia tikrąsias vertybes.

2022 m. gegužės 13 d. Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus pirmokai dalyvavo „Abėcėlės šventėje“. Šventiškai nusiteikę, pasipuošę raidžių karūnomis vaikai deklamavo eilėraščius apie raides, žaidė žaidimus, šoko ratelius, dainavo. Visi labai džiaugėsi, kad jau moka visas raideles, draugiškai ir linksmai praleido laiką.

 

2022 m. gegužes 12 d. Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus jaunųjų žurnalistų redakcijos moksleiviai lankėsi LRT. Jie turėjo unikalią galimybę susipažinti su LRT radijo ir televizijos užkulisiais. Jaunieji žurnalistai sužinojo ir pamatė, kaip įrašomos bei nufilmuojamos laidos, pabendravo su žymiais žurnalistais, lankėsi įvairių scenografijų kambariuose, didžiausią įspūdį paliko Gustavo laidos kampelis, ir susipažino su LRT internetinio portalo darbo procesais. Buvo labai įdomu pamatyti, kaip viskas atrodo už kadro. Dėkojame Lietuvos žurnalistikos centrui, žurnalistėms Redai Stangytei ir Aleksandrai Ketlerienei už šią galimybę ir džiaugiamės, kad esame projekto „Žurnalistikos laboratorija“ dalyviai.

2022 m. gegužės 10 d. Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus 4a klasėje vyko mobiliosios bioklasės pamoka. Pamoką inicijavo mokinių tėvai. Įmonės Thermo Fisher Scientific darbuotojai (tarp jų mokinio mama) supažindino vaikus su mokslininko profesija. Vaikai mokslininkėms uždavė daug klausimų apie virusus ir vakcinas, išsiaiškino, iš ko sudaryti įvairūs organizmai, atliko du eksperimentus. Po pamokos vaikai buvo apdovanoti mobiliosios klasės ženkliukais. Ačiū tėvams ir Thermo Fisher Scientific mokslininkėms už įdomią pamoką.