2021 m. gegužės 4 d. Riešės gimnazijos Bukiškio skyriaus progimnazijos 7a klasės moksleiviai dalyvavo integruotoje literatūros ir muzikos pamokoje ZOOM aplinkoje.
Pamoką vedė lietuvių kalbos mokytoja Odeta Bagdžiūnė ir muzikos mokytoja- metodininkė Lina Gubanovienė.
Pamokos tema: „Gyvenimo garso takelis“.
Tikslas - aptarti projekto pasiruošimo eigą; išsiaiškinti vertinimo ir atlikimo kriterijus.
Pamokos metu mokytojos pateikė keturių projekto dalių pavyzdžius: „Aplinka“, „Charakteris“, „Lietuvos atspindys muzikoje“, „Gyvenimo kredo“, paaiškino nežinomas sąvokas ir vertinimo kriterijus, o mokiniai pasiruošė trumpą konspektą.
Gegužės 11 d. vyks nuotolinė integruota atvira literatūros ir muzikos pamoka, kurios metu mokiniai pristatys parengtus projektus ir vieni kitus įvertins.
Tikime, kad septintokai paruoš gražius bei kūrybiškus projektus, siedami savo aplinką, charakterį, įsitikinimus ir Lietuvos vaizdus su pasirinktomis dainomis.

Riešės gimnazijos Bukiškio skyriaus progimnazijos mokinių savivalda 2021 m. balandžio 21 d. 15 val. vykdė nuotolinį susitikimą „Savęs atradimas ir gyvenimo kelio pasirinkimas“ su televizijos įžymybių visažiste, grimere Naira Vaznoniene. Naira dirba TV laidose ir įvairiuose projektuose, ruošia dalyvius filmavimams, kad jie būtų gražūs TV ekranuose. Taip pat moteris dirba su fotografais įvairiose reklamose ir pati užsiima fotografijos veikla, organizuoja menines fotosesijas. Susitikimo metu Naira pasidalino savo gyvenimo istorija, kada ir kaip atrado šiuos kelius. Vaikystėje moteris svajojo tapti režisiere, baigusi mokyklą pasirinko teisės studijas, nusprendusi, kad ši sritis ne jai – stojo į psichologijos studijas, kuriose taip pat nesijautė laiminga. Po ilgų savęs ieškojimų Naira pasinėrė į visažo kursus ir praktikos metu, dirbdama su įvairiais žmonėmis suprato, kad tai yra tas pasirinkimas, kada ji jaučiasi laiminga ir turi galimybę susipažinti su daugybe žmonių, plėsti akiratį ir papildyti gyvenimo bagažą nauja patirtimi. Meninės sielos moteriai fotografija taip pat nebuvo svetima. Ji labiau orientuojasi į paveikslinės krypties fotosesijas bei pati jas organizuoja. Tad Naira džiaugiasi, kad šiuo metu viena sritis papildo kitą ir darbas teikia džiaugsmą. Viešnia detaliau apibūdino komandinį darbą užkulisiuose, papasakojo apie bendravimą su žymiais TV laidų žmonėmis, negailėjo jiems gražių žodžių, pasidalino įvairiomis fotografijomis ir darbo rezultatais. Susitikimą baigėme gražiais palinkėjimais. – Drąsiai bandykite viską, kas įdomu ir nemeskite po pirmos nesėkmės, - jaunimui palinkėjo Naira. Mokiniai nuoširdžiai padėkojo už skirtą laiką, įkvepiantį pasakojimą ir pasipildę pozityvu atsisveikino su gražiais linkėjimais.

Nairos Vaznonienės asmeninio archyvo nuotraukos.

 

Filmų vakaras Riešės gimnazijos Bukiškio skyriaus progimnazijos mokinių savivalda balandžio 15 d. organizavo nuotolinį filmų vakarą. Norime pasidžiaugti, kad į renginį prisijungė gausus būrys žiūrovų, kurie pasiruošė spragėsių, saldumynų bei įvairiausių skanumynų ir pasinėrė į animacinį Kempiniuko filmą „Bėganti kempinė“. Po peržiūros vykdėme aptarimą ir visi pritarėme pagrindinei filmo minčiai, kad draugystė yra viena iš svarbiausių vertybių. Nereikia susidaryti nuomonės apie žmogų iš jo išvaizdos, nes visas grožis slypi jo viduje. Buvo smagu matyti plačiomis šypsenomis padabintus vaikų veidus ir išgirsti jų norą, kad ateityje dar kartą visi susirinktume į filmų vakarą. Tad pažadame kitą mėnesį tai pakartoti.

„Jeigu nori turėti laisvalaikį - negaišk laiko.“ (Amerikiečių politikas ir mokslininkas Benjamin Franklin)
2021 m. kovo 3-4 dienomis Riešės gimnazijos Bukiškio skyriaus progimnazijos 8a ir 6a klasių valandėlių metu kalbėjome apie laiko planavimą. Tėvų komiteto pirmininkas Sigitas Rimkevičius pasidalino su mokiniais naudinga informacija: kaip tinkamai planuoti savo laiką, kokius metodus tam taikyti, kaip išsikelti tikslus ir kokiu keliu eiti, kad jų pasiekti. Šios teorinės žinios bus taikomos praktinių užsiėmimų metu, kuriuose galės dalyvauti visi norintys 5-8 klasių moksleiviai.
Nuoširdžiai dėkojame Sigitui Rimkevičiui už iniciatyvą, skirtą laiką ir dalijimąsi produktyvia informacija.

2021 m. vasario 26 d. Riešės gimnazijos Bukiškio skyriaus progimnazijos mokinių savivalda dalyvavo Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) „II Vilniaus rajono mokinių savivaldų Vadovų klubo“ susitikime ZOOM aplinkoje. Susitikimo metu diskutavome apie bendrąsias mokymo programas, ugdomų dalykų vertinimo kriterijus, norimus moksleivių pokyčius ir „SLURŠ“ (sveikata, lytiškumas ir pasirengimas šeimai) programos integravimą. Atskirose grupėse aptarėme konfliktinių situacijų sprendimo būdus ir galimus pavojus virtualioje erdvėje. Nusprendėme, kad kuo daugiau turime apie tai kalbėti bei dažniau suteikti informacijos moksleiviams. Taip pat šio susitikimo metu buvo priimtas sprendimas dėl komunikacijos mokymų poreikio socialiniuose tinkluose. Širdingai dėkojame Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) nariams už iniciatyvumą, aiškumą, motyvaciją ir nuolatinę pagalbą.

Šiais metais taip jau nutiko, kad Užgavėnių šventė sutapo su Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Tad vasario 16 d. Riešės gimnazijos Bukiškio skyriaus progimnazijos moksleiviai pasivertė į gražiausius Užgavėnių personažus, prisikepė skaniausių blynų ir susitiko ZOOM aplinkoje. Šventę pradėjome nuo prisistatymų ir Užgavėnių tradicijų bei papročių. Drauge žiūrėjome vaizdo įrašą, kuriame etnomuzikologė Dalia Mockevičienė plačiau papasakojo apie šios šventės atsiradimą, jos svarbą, kaukių gaminimą, žaidimus ir įvairiausius šventimo būdus. Vėliau spėliojome šaradas, bandėme iš rodomų judesių įminti perteikiamą Užgavėnių personažą ar tradiciją. Rinkome gražiausią kaukę ir visi vienbalsiai nusprendė, kad visų kaukės buvo labai gražios, išradingai pagamintos bei vertos apdovanojimų. Tad kai sugrįšime į mokyklą, šios šventės dalyviams bus įteikti specialūs mokinių savivaldos prizai. Susitikimą baigėme garsiais šūksniais: „Žiema, žiema bėk iš kiemo!“ ir prisikimšome pilvus gardžiais blynais.

 

2021 m. vasario 12 d. Riešės gimnazijos Bukiškio skyriaus progimnazijos 5-8 klasių moksleiviai dalyvavo istorijos pilietiškumo pamokoje, skirtoje Vasario 16-osios minėjimui. Istorijos mokytoja Virginija Balčiuvienė pradėjo pamoką šiais žodžiais: „Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis datomis. Daugelis jų garsios, žinomos visam pasauliui, o mūsų šaliai išskirtinai minėtinos dėl savo brangumo, suvokimo, kad yra kaip pamatas valstybės gyvenimui. Būtent tokia yra Vasario 16-oji diena, kurią poetas Justinas Marcinkevičius pavadino ,,...diena atrištom akim, diena iš kapo prabilus, Viešpatie, leisk jai atgimt Tebūna jos žodžiai kilnūs...“ Tokiais tegul būna mūsų svajonės ir darbai.“ Toliau pamokos kuravimą perėmė Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Šventaragio šaulių kuopos švietėjų nariai: Karolina Savickytė, Justinas Petkus, Reda Vagnoriūtė, Kristina Gaižutienė, Justinas Krisiulevičius. Savanoriai plačiau papasakojo apie šaulių paskirtį ir jų vykdomas veiklas, trumpai pristatė svarbiausius Lietuvos istorinius įvykius bei faktus apie Vasario 16-ąją. Atskirose grupėse mokiniai vieningai statė pilietiškumo pilis ir dalyvavo „Kahoot“ iššūkyje. Prizines vietas iškovojusiems asmenims (5-6 kl. Kategorija: Gabrielius Detiukevičius 6a, Kornelija Kieraitė 6a, Lukas Gegeckas 5a. 7-8 kl. Kategorija: Gytis Rimkevičius 7a, Gabrielė Baliūnaitė 8a, Gabija Mackonytė 7a. Suaugusių kategorija - Sigitas Rimkevičius.) bus įteiktos Karolinos Savickytės rankų darbo apyrankės. Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos šaulių sąjungos savanoriams ir visiems, buvusiems kartu.

2021 m. vasario 12 d. Riešės gimnazijos Bukiškio skyriaus progimnazijos pradinukai dalyvavo Vasario 16-osios minėjime ZOOM aplinkoje. 1-2 klasių ir 3-4 klasių mokiniai į susitikimą „atėjo“ šventiškai pasipuošę. Renginio metu pristatė savo kūrybinių darbų parodėles „Mano darbai tau, Lietuva“. Vaikų menas džiugino akį ir stebino savo išmone.
Kiek vėliau moksleiviai, žaisdami „Kahoot“ žaidimą, dalyvavo viktorinoje apie Lietuvą.
Ačiū mokiniams ir mokytojoms. Sveikinimai Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Nuo 2020 m.  gruodžio 2 d. iki 2021 m. vasario 10 d. 3a klasės mokiniai dalyvavo projekte „Keliaukime su Vendee Globe“. Užsiėmimų metu ZOOM aplinkoje sekėme regatą aplink pasaulį „Vendee globe". Projektą sudarė aštuonių pamokų ciklas, sukurtas specialiai vaikams. Regatos personažas buvo škiperis vardu Mažasis Flo. Užsiėmimų metu sužinojome ne tik apie tai, kaip škiperiai keliauja, ką patiria, bet ir giliai palietėme kitas temas, globalines problemas. Kalbėjome apie jausmus, fizinę ir psichologinę sveikatą bei kas ją stiprina. Apie žmogiškąsias savybes, kodėl ir kaip regatos dalyviai padeda vieni kitiems. Sužinojome kaip jie maitinasi ir kokia yra sveika mityba. Susipažinome su apsaugos priemonėmis. Klausėme pasakojimų apie vandenynų gyvūnus, kodėl jie nyksta. Kalbėjome apie gamtos užterštumą ir kaip reikia elgtis, kad ją sumažinti. Netgi stebėjome eksperimentus, pavyzdžiui, kaip jūros vandenį padaryti geriamu.
Vaikams labai patiko, jie uždavė daugybę klausimų, dalinosi savo patirtimi. Dažnai pritrūkdavo vienos pamokos, tad jungdavomės pratęsimui.
Dėkojame Sigitui Rimkevičiui už labai naudingas ir įdomias pamokas.

Šv. Valentino dienos minėjimas „Kas yra meilė ir kaip ją suprantame?“ „Gyvenimas – tai meilė, pažink jos pilnatvę!” (Motina Teresė) Vasario 12 d. Riešės gimnazijos Bukiškio skyriaus progimnazijos moksleiviai dalyvavo Šv. Valentino dienos minėjime ZOOM aplinkoje. Susitikimo metu dalyviai samprotavo apie tai, kas jiems yra meilė ir kaip jie tai supranta: „Meilė – rūpestis vienas kitu.“, „Meilė – pagarba ir atvirumas vienas kitam.“, „Meilė – pasitikėjimas ir tarpusavio supratimas.“, „Man meilė yra tai, kai tu myli visus ir visi myli tave.“, „Man meilė yra, kai sako, kad ne man reikia, o mums reikia.“, „Meilė – buvimas kartu su mylimu žmogumi.“, „Meilė – išminties kelias.“ Išsiaiškinome, kada ir kaip buvo sugalvota ši meilės diena. Tikybos mokytoja Jurgita Bareikienė papasakojo apie meilės jausmą krikščionybėje ir detaliai išanalizavo „Himnas Meilei“ žodžius. Mokinių savivaldos nariai dalinosi citatomis apie meilę, o dorinio ugdymo mokytoja Žydrūnė Rakauskaitė pristatė penkias meilės kalbas: laikas kartu, prisilietimai, dovanos, pagalba ir palaikymo žodžiai. Vaikams labiausiai patiko prisilietimai, apsikabinimai, kurie suteikia saugumo bei šilumos jausmą. Susitikimas prabėgo greitai, prasmingai ir ore tvyrojo meilė. Nusprendėme, kad kiekvieną dieną reikia mylėti ir būti mylimais, o ne tik vasario 14-ąją. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams ir prisijungusioms mokytojoms. Su meile, mokinių savivalda.