Gimnazijos biblioteka – tai atviras švietimo ir informacijos centras, mokymo ir mokymosi vieta su modernia informacine bei technine baze. Ji visapusiškai tenkina gimnazijos bendruomenės narių informacinius poreikius, savo fondais ir veikla dalyvauja  ugdymo procese, sudarydama sąlygas asmenybei savarankiškai tobulėti.

Graži ir gera iniciatyva šiandien jau skina vaisius. Dalyvaudami „Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų modernizavimas“ projekte mokyklos bibliotekos erdvės pasikeitusios. Jau nuo 2012 metų rugsėjo mėnesio dirba moderni skaitykla.

Bibliotekos darbuotojos aktyviai bendradarbiauja su mokytojais ugdant moksleivių socialinius, asmeninius komunikacinius, informacinius ir kritinio mąstymo gebėjimus, teikia pagalbą formaliojo ir neformaliojo ugdymo procese.

Riešės gimnazijos biblioteka kartu su iniciatyva „Visa Lietuva skaito vaikams garsiai“  vykdo projektą „Bibliotekos duris atvėrus“.

Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriuje  jau veikia atvira skaitykla. Mokiniai, užsiregistravę skaitytojų registro žurnale, gali pasirinktą leidinį išsinešti į namus arba skaityti vietoje.