2022 m. spalio 19 d. gimnazijos bibliotekoje vyko pamokėlė „Spalvotas rudenėlis“. 2c klasės mokiniams buvo skaitomi eilėraščiai, rodoma vaizdinė medžiaga apie rudens gėrybes bei spalvų įvairovę, menamos mįslės.

Rugsėjis sutinkamas naujais mokslo metais. Nauja pradžia! Tad 2022 m. rugsėjo 26-30 dienomis mūsų pirmokai aplankė gimnazijos biblioteką. Susipažino su bibliotekoje galiojančiomis taisyklėmis ir sąlygomis, kaip puoselėti ir mylėti knygas, kad jos dar ilgai džiugintų skaitytojus. Svarbiausias dalykas skaitant ir vartant naujus knygos lapus – tai daryti švariomis rankutėmis ir be maisto šalia. Kitas svarbus žingsnis – išsirinkti knygą pagal savo amžių bei patinkantį žanrą. Tuomet  išsirenkame knygą ir skaitome, skaitome, skaitome!

2022 m. gegužės 23 d. - 2022 m. birželio 7 d. kartu su 4b klasės mokiniais vykdėme apklausą apie įdomiausią šiais mokslo metais skaitytą knygą. Knygos nugalėtojos skelbiamos bibliotekos stende.

2022 m. gegužės 12 d. gimnazijos bibliotekoje 4f klasės vaikams buvo pristatyta R. Karazijos  knyga „Šviesos ir šešėlio paslaptys“.  Ne paslaptis, kad šviesa visada mus džiugina, o šešėlis – suteikia paslaptingumo. Mokiniai sužinojo apie šviesos stebuklus, įminė spalvų mįslę, išmoko pasidaryti šešėlių teatrą.

2022 m. gegužės 11 d. dieną per pirmą pamoką bibliotekoje vyko pažintinė pamokėlė „Kas girelėj ošia“. Bibliotekos darbuotojos kartu su 4e klasės mokiniais skaitė ir analizavo S. Paltanavičiaus knygą apie Lietuvos medžius. Tai – neatskiriama mūsų aplinkos dalis, tačiau ne visus juos pažįstame, o apie kai kuriuos nesame nė girdėję.

Maironio, V. Mačernio, B. Brazdžionio, A. Baltakio eilėmis bibliotekoje prasidėjo balandžio 11-osios rytas. Minint Tarptautinę poezijos dieną 7a, 8c klasių mokiniai kartu su bibliotekos vedėja bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininke I. Žiedeliene skaitė mėgstamų poetų eiles  ir dalinosi įspūdžiais, nuotaikomis.
Poezija – tai mumyse atsispindėjusi tikrovė, tai mūsų patirtys, grįžtančios į gyvenimą eilėmis.

Sausio 13-osios pirmoji pamoka bibliotekoje prasidėjo kartu su 4 d klasės mokiniais tylos minute pagerbiant žuvusiuosius. Vėliau vyko dokumentinio filmo „Sausio 13-osios kronikos“ peržiūra.
Kasmet ši diena  mums primena iškovotą pergalę – Lietuvos laisvę ir jos didvyrius.

Džiugu, kad jau prie tradicija tapusios bibliotekos organizuojamos "Gyvūnų Kalėdų” akcijos kasmet prisideda  vis daugiau Riešės bendruomenės narių. Tik visi kartu susibūrę galime daryti tokius stebuklus!
Dalinamės smagiomis akimirkomis iš VŠĮ „SOS gyvūnai“ prieglaudos, kurią šiandieną su mokiniais aplankėme nešini jūsų dovanomis.
Neabejojame, jog žiūrėdami nuotraukas šypsotės, jaučiate giedrumą širdy ir girdite nuoširdžią šių gyvūnėlių padėką „AU AU AU!”
Šviesių ir šiltų švenčių!!!
Bibliotekos darbuotojos  ir dailės mokytoja Marjana

Spalio 21 dieną gimnazijos bibliotekoje vyko pamokėlė „Ruduo eilėse“. Kartu su 4a klasės mokiniais skaitėme eilėraščius apie rudenį, atlikome praktines užduotis bei dalinomės mintimis apie šį spalvotą ir be galo turtingą metų laiką.

Lietuvių Poetės Janinos Degutytės  mirties metinėms paminėti vasario 28 dieną Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus 1 – ų klasių mokinukams skyrėme savo edukacinę pamoką.
Pamokėlėje vaikus supažindinome su rašytojos vaikyste, svarbiais gyvenimo etapais bei kūryba. Skaitėme eilėraščius, įjungdamos šį procesą ir vaikus: šie spėjo pagal turinį eilėraščių pavadinimus, o dainomis virtusias poetės eiles dainavome visi kartu su Hiperbole ir Jazzu.