Džiugu, kad jau prie tradicija tapusios bibliotekos organizuojamos "Gyvūnų Kalėdų” akcijos kasmet prisideda  vis daugiau Riešės bendruomenės narių. Tik visi kartu susibūrę galime daryti tokius stebuklus!
Dalinamės smagiomis akimirkomis iš VŠĮ „SOS gyvūnai“ prieglaudos, kurią šiandieną su mokiniais aplankėme nešini jūsų dovanomis.
Neabejojame, jog žiūrėdami nuotraukas šypsotės, jaučiate giedrumą širdy ir girdite nuoširdžią šių gyvūnėlių padėką „AU AU AU!”
Šviesių ir šiltų švenčių!!!
Bibliotekos darbuotojos  ir dailės mokytoja Marjana

 

Spalio 21 dieną gimnazijos bibliotekoje vyko pamokėlė „Ruduo eilėse“. Kartu su 4a klasės mokiniais skaitėme eilėraščius apie rudenį, atlikome praktines užduotis bei dalinomės mintimis apie šį spalvotą ir be galo turtingą metų laiką.

Lietuvių Poetės Janinos Degutytės  mirties metinėms paminėti vasario 28 dieną Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus 1 – ų klasių mokinukams skyrėme savo edukacinę pamoką.
Pamokėlėje vaikus supažindinome su rašytojos vaikyste, svarbiais gyvenimo etapais bei kūryba. Skaitėme eilėraščius, įjungdamos šį procesą ir vaikus: šie spėjo pagal turinį eilėraščių pavadinimus, o dainomis virtusias poetės eiles dainavome visi kartu su Hiperbole ir Jazzu.

Kaip žinia, praėjusį savaitgalį Litexpo parodų rūmuose šurmuliavo 21 – oji Knygų mugė, kurioje lankėmės ir mes. Pirmąją dieną kelionę po mugę pradėjome aktualiu pokalbiu „Kaip paskatinti Europą skaityti: skaitymo skatinimo strategijos ES“, vėliau keliavome į Kęstučio Navako poezijos knygos „Poetas pamiršta pavarde“ pristatymą, žiūrėjome dokumentinį filmą „Epitafija ant poeto kapo“, skirtą paminėti poeto Henriko Nagio 100 – etį, virtualiai vaikščiojome po gražiausią pasaulio biblioteką: Barokinį Klementinum Prahoje.

Antrąją dieną pradėjome nusiteikę filosofiškai: dalyvavome pokalbyje „Arvydo Šliogerio palikimas: žvilgsnis į Lietuvos ir filosofijos ateitį“ bei Cicerono knygų „Apie lemtį“ ir „Kalbos prieš Verį“ pristatyme. Vėliau kartu su šiuolaikiniu mitiniu  „Kauno žvėrimi“ pažindinomės su Europos kultūros sostine 2022 , džiaugėmės IBBY Geriausių metų knygų vaikams ir paaugliams premijų nominantais ir juokėmės iš „Visiško Rudnosiuko“  gimimo istorijos.

O kad pasidarytų viskas aiškiau (sąmoningai nutylėjome kelių knygų autorius), kviečiame ateiti į biblioteką ir pasižiūrėti, pavartyti, paskaitinėti naujas knygas ir dedikacijas Riešės gimnazijai.

2020 vasario 18 d. Riešės gimnazijos bibliotekos darbuotojos Rašytojų sąjungoje dalyvavo jubiliejiniame A. Baltakio kūrybos vakare, kuriame buvo pristatoma naujoji autoriaus knyga „Skrynelė dvigubu dugnu“.
Vakarą vedė ir poetą kalbino literatūros kritikas Valentinas Sventickas. Vos prieš kelias dienas 90–metį atšventusį jubiliatą sveikino ir jo eiles skaitė poetai Rimvydas Stankevičius ir Paulius Šironas. Taip pat klausėmės paties poeto skaitomų eilių bei pagal jo tekstus sukurtų dainų.     
Vis tik labiausiai jaudinanti akimirka buvo ta, kai paprašytas knygą dedikuoti Riešės gimnazijai, poetas tarsi sukluso ir susimąstė, kokią žinutę gi perduoti mokiniams. Ir parašė: „Atsiverskite šią skrynelę, gal ką ir rasite“.
O atsivertę knygą rasite ne vien naujausius per dešimtmetį sukurtus eilėraščius, bet ir skyrelį „Posmai, virtę dainomis“. Juk A. Baltakis tituluojamas labiausiai dainuojamu lietuvių poetu. O kaip pats yra sakęs, - „Daina, jeigu pasiseka, yra kaip konservantas – ji saugo eilėraštį laike. Ir mano, kaip poeto, gyvybė dabar daugiausia reiškiasi per dainas. Juk ir eilėraščių knygą atsiversti jauną žmogų kartais paskatina būtent dainomis virtę eilėraščiai.“
Tačiau nesvarbu, ko paskatinti bibliotekos lankytojai atsivers „Skrynelę dvigubu dugnu“ : jie tikrai čia kažką ras!

2020 m. sausio 31 dieną Riešės gimnazijos 3d klasės mokiniams buvo skaitomos H. K. Anderseno pasakos.

Pirmosios pamokos metu bibliotekos languose švietė uždegtos žvakutės – kaip negęstantis pasididžiavimo ir dėkingumo ženklas laisvės gynėjams. 5 d klasės mokiniams pamoka prasidėjo tylos minute – taip pagerbiant žuvusiuosius. Vėliau buvo rodomos  dokumentinio filmo „Sausio-13osios kronikos“  ištraukos.  Vyko pokalbis apie šios dienos svarbą mums.

2019 – 12 – 19 Riešės gimnazijos 6 – IV kl. mokiniai su bibliotekos darbuotojomis aplankė prieglaudą SOS GYVŪNAI . Vykome ne tuščiomis: gimnazijos bendruomenė gausiai suaukojo įvairių, taip reikalingų produktų, gyvūnams. Šie, tarsi nujausdami tai, pasitiko mus ne tik lodami, bet ir vizgindami uodegas bei smagiai šokinėdami.  Tokioje vietoje atsidūrus jausmai užplūsta dviprasmiški – ir liūdna, skaudu matant paliktus, išmestus augintinius, ir graudžiai gera suvokiant, jog yra žmonių, savo gyvenimą pašventusių PADĖTI. Tą turėtume išmokti visi.
Buvo smagu žaisti su šunimis, o kartu labai liūdna, kad jie be šeimų. Domilė, 6a.
Kai kurie šunys išsiskyrė labiausiai – sužaloti ir sergantys. Kai juos pamačiau, užplūdo keisti jausmai, pagailo vargšų gyvūnų. Norėjosi juos visus tuojau pat pasiimti namo. Hubertas, 7a.
Myliu šunis! Džiaugiuosi, kad kažkiek prisidėjome prie jų išlaikymo ir priežiūros. Ugnė, IIIa.
Labai skaudu skaityti kai kurių šunų istorijas. Vieni jų - kur nors rasti, tačiau kiti -  paimti iš šeimų todėl, kad ten buvo skriaudžiami. Evelina, Ia.
Šiame pasaulyje turime tikrai daug, tačiau kartais pamirštame dalintis. Atvažiavusi į prieglaudą supratau, kiek daug žmonių vis dar nevertina nuoširdžios meilės, kurią jiems suteikia gyvūnai. Šis apsilankymas prieglaudoje pažadino manyje norą dalintis ir užjausti tuos, kurie šiame pasaulyje viską atiduotų už šiltus, mylinčius namus. Kamilė, Ia.
Vienu metu ir liūdna, ir linksma. Liūdna, nes kai kurie gyvūnai ten gyvena ilgai, taip ir nepajausdami, kas  yra tikro šeimininko šiluma ir meilė. Linksma, nes jie ten prižiūrimi ir jais rūpinasi, kiek tik gali. Luknė, 7b.
Gaila, kad kai kurie gyvūnai prieglaudoje gyvena jau 10 metų... Vladimiras, IVa.
Manau, kad kiekvienam prieglaudoje esančiam gyvūnui turi būti suteiktas antras šansas. Paulina, 8a.
Dėkojame visiems aukojusiems, vykusiems kartu, maitinusiems, glosčiusiems, suteikusiems džiaugsmo ir šilumos gyvūnėliams.

Atsitiktinai perskaityta gera knyga gali visam laikui pakeisti žmogaus likimą. E. M. Prevo
2019 m. gruodžio  4 – 16 dienomis  Riešės gimnazijos biblioteka organizavo akciją Knygų Kalėdos.
Dėkojame visiems prisidėjusiems! Džiaugiamės jūsų dovanotomis vertingomis knygomis ir tuo, kad dalinatės skaitymo džiaugsmu, taip – visai neatsitiktinai - keisdami žmonių likimus!