2022 m. gegužės 23 d. - 2022 m. birželio 7 d. kartu su 4b klasės mokiniais vykdėme apklausą apie įdomiausią šiais mokslo metais skaitytą knygą. Knygos nugalėtojos skelbiamos bibliotekos stende.

2022 m. gegužės 12 d. gimnazijos bibliotekoje 4f klasės vaikams buvo pristatyta R. Karazijos  knyga „Šviesos ir šešėlio paslaptys“.  Ne paslaptis, kad šviesa visada mus džiugina, o šešėlis – suteikia paslaptingumo. Mokiniai sužinojo apie šviesos stebuklus, įminė spalvų mįslę, išmoko pasidaryti šešėlių teatrą.

2022 m. gegužės 11 d. dieną per pirmą pamoką bibliotekoje vyko pažintinė pamokėlė „Kas girelėj ošia“. Bibliotekos darbuotojos kartu su 4e klasės mokiniais skaitė ir analizavo S. Paltanavičiaus knygą apie Lietuvos medžius. Tai – neatskiriama mūsų aplinkos dalis, tačiau ne visus juos pažįstame, o apie kai kuriuos nesame nė girdėję.

Maironio, V. Mačernio, B. Brazdžionio, A. Baltakio eilėmis bibliotekoje prasidėjo balandžio 11-osios rytas. Minint Tarptautinę poezijos dieną 7a, 8c klasių mokiniai kartu su bibliotekos vedėja bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininke I. Žiedeliene skaitė mėgstamų poetų eiles  ir dalinosi įspūdžiais, nuotaikomis.
Poezija – tai mumyse atsispindėjusi tikrovė, tai mūsų patirtys, grįžtančios į gyvenimą eilėmis.

Sausio 13-osios pirmoji pamoka bibliotekoje prasidėjo kartu su 4 d klasės mokiniais tylos minute pagerbiant žuvusiuosius. Vėliau vyko dokumentinio filmo „Sausio 13-osios kronikos“ peržiūra.
Kasmet ši diena  mums primena iškovotą pergalę – Lietuvos laisvę ir jos didvyrius.

Džiugu, kad jau prie tradicija tapusios bibliotekos organizuojamos "Gyvūnų Kalėdų” akcijos kasmet prisideda  vis daugiau Riešės bendruomenės narių. Tik visi kartu susibūrę galime daryti tokius stebuklus!
Dalinamės smagiomis akimirkomis iš VŠĮ „SOS gyvūnai“ prieglaudos, kurią šiandieną su mokiniais aplankėme nešini jūsų dovanomis.
Neabejojame, jog žiūrėdami nuotraukas šypsotės, jaučiate giedrumą širdy ir girdite nuoširdžią šių gyvūnėlių padėką „AU AU AU!”
Šviesių ir šiltų švenčių!!!
Bibliotekos darbuotojos  ir dailės mokytoja Marjana

Spalio 21 dieną gimnazijos bibliotekoje vyko pamokėlė „Ruduo eilėse“. Kartu su 4a klasės mokiniais skaitėme eilėraščius apie rudenį, atlikome praktines užduotis bei dalinomės mintimis apie šį spalvotą ir be galo turtingą metų laiką.

Lietuvių Poetės Janinos Degutytės  mirties metinėms paminėti vasario 28 dieną Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus 1 – ų klasių mokinukams skyrėme savo edukacinę pamoką.
Pamokėlėje vaikus supažindinome su rašytojos vaikyste, svarbiais gyvenimo etapais bei kūryba. Skaitėme eilėraščius, įjungdamos šį procesą ir vaikus: šie spėjo pagal turinį eilėraščių pavadinimus, o dainomis virtusias poetės eiles dainavome visi kartu su Hiperbole ir Jazzu.

Kaip žinia, praėjusį savaitgalį Litexpo parodų rūmuose šurmuliavo 21 – oji Knygų mugė, kurioje lankėmės ir mes. Pirmąją dieną kelionę po mugę pradėjome aktualiu pokalbiu „Kaip paskatinti Europą skaityti: skaitymo skatinimo strategijos ES“, vėliau keliavome į Kęstučio Navako poezijos knygos „Poetas pamiršta pavarde“ pristatymą, žiūrėjome dokumentinį filmą „Epitafija ant poeto kapo“, skirtą paminėti poeto Henriko Nagio 100 – etį, virtualiai vaikščiojome po gražiausią pasaulio biblioteką: Barokinį Klementinum Prahoje.

Antrąją dieną pradėjome nusiteikę filosofiškai: dalyvavome pokalbyje „Arvydo Šliogerio palikimas: žvilgsnis į Lietuvos ir filosofijos ateitį“ bei Cicerono knygų „Apie lemtį“ ir „Kalbos prieš Verį“ pristatyme. Vėliau kartu su šiuolaikiniu mitiniu  „Kauno žvėrimi“ pažindinomės su Europos kultūros sostine 2022 , džiaugėmės IBBY Geriausių metų knygų vaikams ir paaugliams premijų nominantais ir juokėmės iš „Visiško Rudnosiuko“  gimimo istorijos.

O kad pasidarytų viskas aiškiau (sąmoningai nutylėjome kelių knygų autorius), kviečiame ateiti į biblioteką ir pasižiūrėti, pavartyti, paskaitinėti naujas knygas ir dedikacijas Riešės gimnazijai.

2020 vasario 18 d. Riešės gimnazijos bibliotekos darbuotojos Rašytojų sąjungoje dalyvavo jubiliejiniame A. Baltakio kūrybos vakare, kuriame buvo pristatoma naujoji autoriaus knyga „Skrynelė dvigubu dugnu“.
Vakarą vedė ir poetą kalbino literatūros kritikas Valentinas Sventickas. Vos prieš kelias dienas 90–metį atšventusį jubiliatą sveikino ir jo eiles skaitė poetai Rimvydas Stankevičius ir Paulius Šironas. Taip pat klausėmės paties poeto skaitomų eilių bei pagal jo tekstus sukurtų dainų.
Vis tik labiausiai jaudinanti akimirka buvo ta, kai paprašytas knygą dedikuoti Riešės gimnazijai, poetas tarsi sukluso ir susimąstė, kokią žinutę gi perduoti mokiniams. Ir parašė: „Atsiverskite šią skrynelę, gal ką ir rasite“.
O atsivertę knygą rasite ne vien naujausius per dešimtmetį sukurtus eilėraščius, bet ir skyrelį „Posmai, virtę dainomis“. Juk A. Baltakis tituluojamas labiausiai dainuojamu lietuvių poetu. O kaip pats yra sakęs, - „Daina, jeigu pasiseka, yra kaip konservantas – ji saugo eilėraštį laike. Ir mano, kaip poeto, gyvybė dabar daugiausia reiškiasi per dainas. Juk ir eilėraščių knygą atsiversti jauną žmogų kartais paskatina būtent dainomis virtę eilėraščiai.“
Tačiau nesvarbu, ko paskatinti bibliotekos lankytojai atsivers „Skrynelę dvigubu dugnu“ : jie tikrai čia kažką ras!