RIEŠĖS GIMNAZIJOS MOKINIAI KURIA PALYDOVUS

Europos kosmoso agentūros mokomųjų palydovų „CanSat“ projekte dalyvauja Riešės gimnazijos  14-18 m. mokiniai. “CanSat” – pastiprinanti edukacinė projektas pradedantiems kosmoso entuziastams realiai susipažinti su palydovų projektavimo ir konstravimo principais bei įranga.

Projekto dalyviai varžydamiesi konstruos palydovus bei galiausiai išbandys jų veikimą, iškėlus 1 km aukštyje virš žemės paviršiaus. Dalyviai turės išsikelti misijos tikslus ir pagal juos projektuoti ir sukonstruoti skardinės dydžio modelį, atlikti sistemos bandymus, vykdyti modelio paleidimą, ryšio įjungimą ir mokslinių duomenų analizę.

Vasario 1d. mūsų moksleiviai kartu su kitais 120 dalyvių susirinko į Vilnius TECH dalyvauti įvadiniame seminare, susipažinti su sąlygomis, bei pačiu universitetu. Praeitą savaitę mokyklą jau pasiekė paketas su visomis reikalingomis priemonėmis – projektas pajudėjo. Sukurtas technologijas mokiniai turės pademonstruoti finaliniame etape gegužės 10 d., Molėtų aerodrome.
Nacionaliniame konkurse laimėjusi komanda atstovaus Lietuvą Europos kosmoso agentūros organizuotame renginyje „Inžinierius vienai dienai“ Nyderlanduose.
Konkursą Lietuvoje organizuoja Inovacijų agentūros „Space Hub LT“ grupė, Lietuvos etnokosmologijos muziejus ir Vilnius Tech.
Riešės Gimnaziją atstovauja „Space JAAM“ komanda:
Arnas Bivainis 8c kl.
Martynas Grigoravičius II b kl.
Algirdas Blazgys II b kl.
Jonas Romanciuškas II b kl.

Projektą gimnazijoje koordinuoja mokytojas Mantas Kniubas.